Menu

روی پل های پشت سرتان اسید نپاشید

روی پل های پشت سرتان اسید نپاشید
Created by on 1395/10/19 20:16:21

دعوا کردن با همسر,زندگی زناشویی, مشکلات زناشویی, زندگی مشترک, موانع زندگی زناشویی, موفقیت در زندگی زناشویی

nu,h ;vnk fh ilsv,ckn'd ckha,dd, la;ghj ckha,dd, ckn'd lajv;, l,hku ckn'd ckha,dd, l,trdj nv ckn'd ckha,dd


دعواهای زن وشوهر نمک زندگی است

 

ما قانون هایی که وقت دعوا کردن به همسرتان باید به آنها پایبند باشید را به شما معرفی می کنیم.

نمی خواهیم چشم مان را روی واقعیت ببندیم و کاری به دنیایی که دلخوری، عصبانیت و حتی قهر جزئی انکارناپذیر از آن است نداشته باشیم. اصلا چطور می شود مرد و زنی از دو خانواده، دو فرهنگ و حتی دو شهر متفاوت در کنار هم قرار گیرند و در هیچ موردی اختلاف نظر نداشته باشند؟ با این وجود آنچه میان زوج های موفق و آنهایی که پایه های زندگی شان سست می شود تفاوت ایجاد می کند، مهارت کنار آمدن با این تفاوت ها و کم کردن فاصله هاست.

مهارتی که در زمان بالا گرفتن اختلاف نظر ها بیشتر از هر وقتی خودش را نشان می دهد؛ زمانی که تفاوت های میان شما و همسرتان آنقدر خود را به رخ تان می کشند که دل تان می خواهد چند ساعتی هیچ واژه ای میان تان رد و بدل نشود و با کمی فاصله گرفتن از هم، آرام تر شوید. ما در این مطلب با شما از همین لحظه ها حرف می زنیم. از اینکه در لحظات اوج گرفتن اختلاف نظر ها و بالا رفتن صدای تان یا زمان هایی که به خیال خودتان دوست دارید یکی دوساعتی با همسرتان قهر کنید، چطور باید قدم بردارید که این دعواها نمک زندگی تان شود، نه نقطه افتادن آن به سراشیبی سقوط.

خط قرمز اول

همه را خبر نکنید
صدای تان را پایین بیاورید. می دانیم که عصبانی هستید و گاهی کنترل خودتان، برای تان سخت می شود اما باور کنید اگر شمرده و آرام صحبت کنید، بهتر شنیده می شوید و تاثیر شبیه تر به آنچه می خواهید را روی همسرتان می گذارید. از راهکارهایی مثل بلند کردن صدا، داد و بیداد کردن، جلب کردن توجه همسایه ها یا حمله کردن به همسرتان به عنوان روش هایی برای کنترل او استفاده نکنید.

شما قرار نیست سلطان این خانه باشید و همسرتان را کنترل کنید، بلکه برای خوشبخت بودن در کنار او، باید راهکاری میانه را برای وضع کردن قانون های زندگی تان پیدا کنید و با روش هایی مشابه که رفتن از آنها اصطکاک میان تان را بیشتر نمی کند، به سمت اهداف مشترک تان حرکت کنید. آنچه برای رسیدن به این منظور نیاز دارید، قبل از هر چیز، پیدا کردن زبانی مشترک برای گفت وگوست. زبانی که نه با فریاد، بلکه با به دست آوردن شناخت بهتری از همسرتان، نیازها و انتظاراتش می توانید برای گفت وگو انتخاب کنید.

خط قرمز دوم

نبش قبر نکنید
شاید شما روزهای سختی را پشت سر گذاشته باشید و هزار و یک اتفاق ناخوشایند قبلا در زندگی شما ، هر دوی تان را آزار داده باشد، اما امروز که به خاطر موضوعی خاص با هم دچار اختلاف شده اید، حق ندارید همه مشکلات کهنه را نبش قبر کرده و با دوباره مطرح کردن شان حل مشکل فعلی را هم دشوار کنید. شما باید آنچه در هر زمان باعث آزار تان می شود را، در زمان خود حل وفصل کنید و حتی اگر فراموشش نمی کنید، راهی برای بخشیدن و عبور از آن پیدا کنید تا وقت و بی وقت سر بیرون نزند و دوباره مایه آزار تان نشود.

در بحث هایی که امروز میان تان مطرح می شود، شما باید تنها موضوع فعلی را محور گفت وگو قرار دهید و با مطرح کردن موضوعات کهنه، بحث را به کلاف سردرگمی که پیدا کردن نقطه شروع و پایانش آسان نیست تبدیل نکنید. پس به این قانون وفادار باشید و تنها درمورد موضوعی که در همان لحظه آزارتان می دهد، بحث کنید.

خط قرمز سوم

قانون های همیشگی را رعایت کنید
قرار نیست حتی آزاردهنده ترین بحث که به شما انگیزه چند ساعت گپ نزدن با همسرتان را داده، قانون های ساده اما بااهمیتی که در خانه تان وجود داشته را زیر سوال ببرد. حتی اگر با تمام وجود از همدیگر دلخورید، باز هم باید به روال هر روز شام و ناهار بخورید و سر میز غذا حاضر شوید.

حتی اگر هنوز همسرتان را به خاطر کاری که کرده، نبخشیده اید و حق را تمام و کمال از آن خود می دانید، باز هم نباید بی سلام با هم روبه رو شوید و بی خداحافظی خانه را ترک کنید. این قانون های به ظاهر ساده هر روزه، زندگی مشترک تان را سرپا نگه می دارند، پس حتی یک روز هم آنها را زیر پا نگذارید. یادتان نرود گرچه حسابی از هم دلخورید، اما هنوز هم زیر یک سقف زندگی می کنید و برنامه ای برای ترک خانه مشترک تان هم ندارید.

خط قرمز چهارم

بگویید و بشنوید
اگر شما در دعواها متکلم وحده هستید و تنها خودتان را با بی وقفه حرف زدن خالی می کنید، نباید انتظار داشته باشید که بحث های میان شما و همسرتان به سرانجام خوبی برسد. از طرف دیگر، اگر فقط شنونده هستید و هرچه که همسرتان داد و فریاد می کند، یک کلمه هم به زبان نمی آورید، باز هم نباید انتظار داشته باشید که رفتار تان اوضاع را بدتر نکند. حق و البته وظیفه شما و همسرتان است که در بحث های زن و شوهری، به یک اندازه از خود دفاع کنید یا درباره سوءتفاهم های ایجاد شده به هم توضیح دهید.

اما اگر احساس می کنید ادامه دادن بحث تنها اوضاع را بدتر می کند و عصبانیت شما کار را به جای ناخوشایندی می کشاند، با هم در این مورد که بحث را به زمان بهتری موکول کنید به توافق برسید. می توانید چند ساعت بعد و حتی چند روز بعد در مکانی امن و آرامش بخش پای میز مذاکره بنشینید و با یک گفت وگوی منطقی، امکان رسیدن به نتیجه بهتر را فراهم کنید.

 

موفقیت در زندگی زناشویی

زمان بحث کردن با همسرتان، مثال زدن درمورد زندگی دیگران را فراموش کنید

 

خط قرمز پنجم

آسمان و ریسمان نبافید
یکی از عادات مخرب اما رایجی که بسیاری از زوج ها هر روز یا هر هفته پایش را به زندگی شان باز می کنند، تعمیم دادن اشتباهات فرد مقابل است. اگر شما هم از آن دسته زن و شوهرهایی هستید که با دیدن یک اشتباه عبارت «تو همیشه...»، «تو هیچ وقت...» را به زبان می آورند، باید بدانید که خیانت بزرگی به زندگی تان می کنید که رابطه شما را تهدید می کند. این عبارت ها که دعوا را به اوج می رساند و همه تلاش های همسرتان برای درست رفتار کردن در گذشته را زیرسوال می برد، می تواند صدمه ای جدی به رابطه شما بزند.

پس باز هم به قانونی که قبلا گفته شد برگردید و در هر زمان که دلیلی برای جر و بحث می بینید، فقط در مورد همان موضوع که درست در همان روز مطرح شده با هم بحث کرده و از دادن چنین حکم های کلی و تعمیم دادن اشتباهات شریک زندگی تان پرهیز کنید.

خط قرمز ششم

روی کاناپه نخوابید
شاید تصور کنید حق دارید در زمانی که از همسرتان دلخورید و حتی به احساسی که نسبت به او دارید شک کرده اید، رابطه زناشویی برقرار نکنید. حتی حق دارید قبل از خواب او را در آغوش هم نگیرید و پشت به همسرتان بخوابید، اما اجازه ندارید در این روزهای تلخ، به اتاق خواب تان پشت کنید.

نباید بگذارید که تلخ ترین اتفاق ها، به شما یا همسرتان انگیزه ترک اتاق خواب و تغییر دادن جای خواب را بدهد. تا روزی که شما در یک خانه زندگی می کنید، حتی اگر با تمام وجود از هم دلخور باشید، نباید از این قانون سرپیچی کنید و دلخوری تان را با پشت کردن به اتاق خواب که یکی از امن ترین گوشه های خانه تان است، نشان دهید.

خط قرمز هفتم

پا توی کفش خانواده ها نکنید
اولین قانونی که شما و همسرتان در تلخ ترین لحظات زندگی مشترک تان باید به آن پایبند باشید، قانون «منع توهین» است. نه شما و نه شریک زندگی تان، حتی در بدترین لحظات و در اوج عصبانیت هم حق ندارید به خانواده هم توهین کنید و از بدگویی به خانواده هم به عنوان راهی برای کنترل شریک زندگی یا انتقام گرفتن از او استفاده کنید.

اگر همسرتان با شما بد حرف زده، چرا باید همه حرف های ناخوشایندی که مادرش قبلا به شما زده بود را به رخش بکشید و در آخر هم بگویید «تو هم بچه همان مادری!»، مگر در همه روزهایی که شریک زندگی تان خوشایند ترین جملات را در مقابل تان به زبان می آورد به او یادآوری می کنید که خوب حرف زدن و مهربانی کردن را از چه کسی یاد گرفته است؟ پس به خاطر عصبانیت، حرفی را نزنید که حرمت ها را از بین ببرد و شکافی را میان شما ایجاد کند که بعدا از پس ترمیم کردنش برنیایید.

خط قرمز هشتم

کسی را توی سرش نکوبید
زمان بحث کردن با همسرتان، مثال زدن درمورد زندگی دیگران را فراموش کنید. اینکه شوهر خواهرتان چطور با همسرش رفتار می کند یا اینکه پدرتان چطور زندگی را می چرخانده، به مرد زندگی شما ربطی ندارد.

اگر می خواهید از او و رفتارهای اشتباهش انتقاد کنید، آزادید! می توانید به او بگویید چرا با من این طور حرف زدی، چرا به قولی که دادی عمل نکردی یا چرا این کاستی در رابطه ما وجود دارد، اما هنگام مطرح کردن این موضوعات، نمی توانید برایش همه نمونه های موفقی که مثل او رفتار نمی کردند را مثال بزنید. یادتان نرود که زندگی شما، یک زندگی منحصر به فرد است که قانون ها و البته محدودیت های متعلق به خود را دارد و اگر افراد می توانستند یاد بگیرند که زندگی خود را مدام با دیگران مقایسه نکنند، دنیای شادتر و خوشایندتری می داشتیم!

شما برای ساختن زندگی تان باید باور کنید که دنیای مطلوب من، اساس و شالوده زندگی من است و نه اساس و شالوده زندگی دیگران و گذشته از اینکه برای رعایت نسخه هایی که دیگران پیچیده اند با همسرتان بحث نمی کنید، نباید از دیگران هم انتظار داشته باشید مثل شما زندگی کنند و نسخه هایی که آنها را در زندگی تان اعمال می کنید را به کار ببندند.

منبع:برترینها

 

print
The comment feature is locked by administrator.
Sort by:

آخرین مطالب

اس ام اس هاس مخصوص تبریک سیزده بدر در سال 95 اس ام اس هاس مخصوص تبریک سیزده بدر در سال 95

جدیدترین اس ام اس های مخصوص سیزده بدر ، اعم از عاشقانه و طنز را در این بخش می توانید انتخاب کرده و ب...

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام سری - 4 استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام سری - 4

سری چهارم از جدیدترین جوکها و مطالب طنز و خنده دار که در شبکه اجتماعی تلگرام در حال انتشار است را در...

تصاویر روز شنبه 4 اردیبهشت 1395 تصاویر روز شنبه 4 اردیبهشت 1395

تصاویر روز و عکس های رویداد های دنیا و تصاویر روز و عکس های دیدنی از سرتاسر جهان در روز 4 اردیبهشت 1...

زنان مهماندار | آموزش سخت و نفس گیر به زنان مهماندار زنان مهماندار | آموزش سخت و نفس گیر به زنان مهماندار

در کشور چین که غذاهای عجیب و گاها چندش آورشان در یادها هست اینبار آموزش سخت و طافت فرسا به زنان مهما...

سرویس مدرسه دخترانه عجیب + عکس سرویس مدرسه دخترانه عجیب + عکس

سرویس انتقال دانش آموزان دختر در یکی از شهرهای ایران هر روز دست به اقدامی عجیب و غیرمجاز می زند چنان...

حسین سازور | “حسین سازور” محافظ شهید رجایی حسین سازور | “حسین سازور” محافظ شهید رجایی

صفحۀ منتسب به “حسین سازور” یکی از مداحان اهل بیت(ع) با انتشار عکسی جالب که در زمان ریاست جمهوری شهید...

عکسهای خنده دار و بامزه ایرانی و خارجی - سری 36 عکسهای خنده دار و بامزه ایرانی و خارجی - سری 36

سری سی و ششم از عکسهای خنده دار ایرانی و خارجی را در این بخش از تصاویر خنده دار و دیدنی های سایت نمن...

عکسهای خنده دار و بامزه ایرانی و خارجی - سری 23 عکسهای خنده دار و بامزه ایرانی و خارجی - سری 23

سری بیست و سوم از عکسهای خنده دار ایرانی و خارجی را در این بخش از دیدنی های سایت نمناک در اختیارتان ...

نوجوانی که ظاهر پیرمرد 60 ساله را دارد! + تصاویر نوجوانی که ظاهر پیرمرد 60 ساله را دارد! + تصاویر

به دلیل نوعی بیماری نادر که به پیری زودرس معروف است بدن یک پسر نوجوان 8 بار پیرتر از سن واقعی او است...

فال روز دوشنبه 21 دی 1394 فال روز دوشنبه 21 دی 1394

برای آگاه شدن از وقایع مهم پیش روی خود در روز دوشنبه 21 دی ماه 1394 و متناسب با ماه تولدتان فال روزا...

تولد 28 سالگی سحر قریشی + عکس تولد 28 سالگی سحر قریشی + عکس

سحر قریشی در روز تولد خود از تمامی افرادی که این روز را به خاطر داشته و به وی تبریک گفتند با انتشار ...

تولد جوجه ای با 4 پا در ریگان + عکس تولد جوجه ای با 4 پا در ریگان + عکس

در پدیده ای نادر جوجه ای با 4 پا در شهرستان ریگان استان کرمان سر از تخم بیرون آورد. j,gn [,[i hd fh ...

هتل هایی با اتاق های بدون سقف + تصاویر هتل هایی با اتاق های بدون سقف + تصاویر

در این گزارش تصویری نگاهی داریم به هتل هایی در نقاط مختلف جهان که اتاق هایی بدون سقف و رو به ستارگان...

داستان قدیمی وکودکانه ملخ طلایی داستان قدیمی وکودکانه ملخ طلایی

داستانهای قدیمی وقصه کودکانه وزیبای ملخ طلایی رادرنمناک بخوانید. nhsjhk rndld ,;,n;hki lgo xghdd

دوربین مخفی در اتاق پرو زنانه + عکس دوربین مخفی در اتاق پرو زنانه + عکس

عکسی از جاسازی ماهرانه دوربین مخفی در اتاق پرو زنانه در قسمت رخت آویز انتشار یافته است که در ادامه م...

عکس جالب موتور سواری یک زن زیر پل پارک وی عکس جالب موتور سواری یک زن زیر پل پارک وی

عکس جالبی که در ادامه مشاهده میکنید خانم محجبه ای را نشان میدهد که موتور سوار است و زیر پل پارک وی د...

ژاکت نورانی با بافت فیبر نوری! + تصاویر ژاکت نورانی با بافت فیبر نوری! + تصاویر

یک شرکت نساجی ایتالیایی ,ژاکتی نوری را طراحی کرده است که علاوه بر گرم نگه داشتن فرد ، محیط اطراف خود...

ترفند راننده اتوبوس برای فرار از ترافیک + فیلم ترفند راننده اتوبوس برای فرار از ترافیک + فیلم

راننده اتوبوسی که برای فرار از ترافیک دست به حرکت شرم آوری می زند و با فیلمی که از این اقدام او گرفت...

عکس پراید اسپورت خفن 50 میلیونی عکس پراید اسپورت خفن 50 میلیونی

عکسی جالب از یک پراید اسپرت در فضای مجازی منتشر شده که به پراید 50 میلیونی معروف است . u;s \vhdn hs\...

بساط قلیان در ترافیک سنگین جاده چالوس! + تصاویر بساط قلیان در ترافیک سنگین جاده چالوس! + تصاویر

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید از ترافیک سنگین در ورودی محور کرج-چالوس می باشد که این پدیده منجر...

فال روز پنج شنبه 12 فروردین 1395 فال روز پنج شنبه 12 فروردین 1395

شما میتوانید اتفاقات جالب و مهم پیش روی خود را در روز پنج شنبه 12 فروردین 1395 متناسب با ماه تولدتان...

تصاویر روز چهارشنبه 25 آذر 1394 تصاویر روز چهارشنبه 25 آذر 1394

تصاویر روز و عکس های رویداد های دنیا و تصاویر روز و عکس های دیدنی از سرتاسر جهان در روز 25 آذر 1394 ...

معرفی حیوانات رکورددار در “گینس”! + تصاویر معرفی حیوانات رکورددار در “گینس”! + تصاویر

این بار رکورد زدن در “گینس” مختص حیوانات مختلفی می شود که از این حیوانات رکورد های جالبی به ثبت رسید...

تولد بزغاله با چهره شبیه انسان در شهر بابک + تصاویر تولد بزغاله با چهره شبیه انسان در شهر بابک + تصاویر

در اتفاقی نادر و عجیب در یکی از روستاهای شهر بابک استان کرمان بزغاله ای با سر و صورتی شبیه به انسان ...

خودرو بنز یخ زده در یخبندان و برف آمریکا + فیلم خودرو بنز یخ زده در یخبندان و برف آمریکا + فیلم

خودرو بنز در یکی از خیابان های نیویورک از یخبندان آمریکا بی نصیب نمانده و به شکل عجیبی یخ زده است. ا...

دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi