Menu

مشخصات فنی و تصاویر خودرو سیتروئن دی اس 5

مشخصات فنی و تصاویر خودرو سیتروئن دی اس 5
Created by on 1395/08/27 04:28:53 ب.ظ

سیتروئن در نفوذ به بازار خودروهای لوکس درمانده شده بود و برای آنکه بتواند نشان لوکسی خلق کند به دی اس 5 پرداخته است و این نشان را احیا کرده است. در ادامه با مشخصات فنی خودروی سیتروئن دی اس 5 آشنا خواهید شد.

laowhj tkd , jwh,dv o,nv, sdjv,mk nd hs 5


خودروی سیتروئن دی اس 5 

زمانی خودرو بزرگان فرانسوی بوده از روشنفکران تا هنرمندان و سیاستمداران، اما سال ها دیگر خبری از این نشان نبود تا چند سال پیش که گروه پژو - سیتروئن در نفوذ به بازار خودروهای لوکس درمانده شده بود و برای آنکه بتواند نشان لوکسی خلق کند دوباره این نشان را احیا کرد. کاری که زمانی تویوتا با لکسوس کرده بود حالا پژو - سیتروئن با دی اس تکرار کرده است.
 
آنها می خواهند در بازار جهانی و ایران با بی ام و، بنز و آئودی رقابت کنند اما در خوش بینانه ترین حالت فعلاً رقبایشان لکسوس، ولوو و آلفا رومئو است. فعلاً نشان دی اس مدل های دی اس5 و دی اس6 را برای بازار ایران معرفی کرده است. در این گزارش سعی کردیم به تست فنی مدل دی اس5 بپردازیم تا ببینیم این خودرو تا چه میزان با آنچه تبلیغ می شود همخوانی دارد.
 
دی اس 5

تست فنی مدل دی اس 5

پیش از تست
 
 
مسوولان شرکت آرین موتور که نمایندگی دی اس در ایران محسوب می شود می گویند خودرو دی اس در بخش خودروهای پریمیوم رقیب خودروهایی مانند بی ام و، بنز و آئودی است اما در واقعیت این هدف شرکت سیتروئن است که بتواند روزی مشتریان بخشی از بازار این شرکت ها را به دست بیاورد. اگر بخواهیم برخلاف هدف درازمدت به امروز نگاه کنیم در خوش بینانه ترین حالت محصولات این شرکت رقیب برندهایی مانند لکسوس، ولوو و آلفا رومئو است.
 
دی اس 5

رقبای سرسخت و آشنا

 
البته این نگاه تنها مختص افرادی است که به خرید خودرو نگاه ویژه و حرفه ای تری دارند در غیر این صورت بیشتر مشتریان در بازار ایران، خرید برندهای عمومی تری مانند تویوتا کمری و هوندا آکورد را به خرید محصولی مانند دی اس اولویت می دهند. البته کلاس خودرو دی اس5 با کلاس خودروهایی مانند آکورد تفاوت دارد ولی اکثر مشتریانی که به دنبال خرید خودرو در بازه 180 تا 240 میلیون تومان در ایران هستند چندان حرفه ای و موشکافانه به خرید خودرو نگاه نمی کنند بلکه تنها به دنبال خودرویی هستند که نیاز یک خانواده را در درون شهر و برای مسافرت های بیرون شهری پوشش دهد.
 
البته اگر افرادی بخواهند خودرو خاص بخرند و طراحی داخلی و خارجی خودرو برایشان مهم باشد دی اس با توجه به قیمتش می تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد. در حال حاضر آلفا رومئو جولیتا، لکسوس CT200 و ولوو v40 از نظر کلاس و قیمت از اصلی ترین رقبای دی اس5 در ایران هستند. این خودروها به ترتیب 171، 205 و 260 میلیون تومان در نمایندگی های فروش این محصولات فروخته می شوند در حالی که دی اس5، 207 میلیون تومان فروخته می شود. در میان این خودروها آلفا رومئو جولیتا از نظر جوان پسند بودن و لذت رانندگی به خودروهای دیگر برتری دارد.
 
این خودرو با یک موتور 1400 سی سی با قدرت 170 اسب بخار قدرت بسیار مناسبی را با توجه به وزن خودرو در اختیار راننده قرار می دهد و در زمینه طراحی این خودرو رقیب جدی برای دی اس5 است.
 
خودرو لکسوس CT200 با توجه به هیبریدی بودن و مصرف بسیار پایین بهترین خودرو در میان این خودروها برای استفاده شهری است. برند لکسوس هم جایگاه این خودرو را در میان رقبایش دو چندان می کند. با این همه خودرو موتور بنزینی ضعیفی نسبت به باقی خودروها دارد و تنها 98 اسب بخار قدرت تولید می کند.
 
موتور بنزینی این خودرو در کنار موتور الکتریکی می تواند 134 اسب بخار قدرت تولید کند که نسبت به تمامی رقبای این بخش از بازار کمتر است. لذت رانندگی خودروهایی مانند دی اس5 و آلفا رومئو جولیتا هم بسیار بیشتر از خودرویی مانند لکسوس است. ولوو v40 در میان این خودروها از بالاترین قدرت موتور برخوردار است. این محصول که دارای طراحی و کیفیت قابل قبول است با موتور دو لیتری اش توان تولید 213 اسب بخار را دارد. البته قیمت این خودرو هم حدود 50 میلیون تومان از دی اس5 گران تر است.
 
با نگاهی کلی به رقبای این خودرو در بازار می توان مشتریان این خودرو را افرادی تصور کرد که دنبال یک خودرو خاص می گردند که برایشان کیفیت طراحی بیشتر از مشخصات فنی و فرمان پذیری یا اقتصادی بودن خودرو مهم است. در این بخش از بازار افرادی که طراحی متفاوت و لوکس همراه با آپشن های کامل را بخواهند به سراغ دی اس، افرادی که به دنبال خودرو اقتصادی باشند به سمت لکسوس، افرادی که قصد تجربه لذت رانندگی را دارند آلفا رومئو و کسانی که قدرت بیشتر را می خواهند به سراغ ولوو می روند.
 
 
طراحی و ساخت
 
 
در زمینه طراحی داخلی می توان گفت یکی از زیباترین خودروهای بازار زیر 250 میلیون تومان ایران است. در ساخت بخش های مختلف مانند کنسول و صندلی ها به کوچک ترین جزییات دقت شده است. کیفیت مواد استفاده شده در ساخت تزئینات داخلی بسیار مناسب است و چرم صندلی ها هم از بهترین نوع و دوخت استفاده شده است. در تمام نقاط داخلی خودرو هم می توان خطوط طراحی دی اس را دید. در این بخش می توان گفت طراحان خودرو بسیار کارکشته توانسته اند بر روی سیتروئن c5 با کمترین هزینه محصول دی اس5 را خلق کنند.
 
طراحی خارجی اما به اندازه طراحی داخلی چشم نواز و موثر نیست ولی در کل قابل قبول است با این همه اگر کمی دقیق شویم می توانیم بفهمیم که یک خودرو اقتصادی یعنی سیتروئن c5 به یک خودرو لوکس تر تبدیل شده است. اما نکته مهم، تولید این خودرو در چین است. محصولات دی اس در شرکت چانگان چین با ظرفیت 200 هزار دستگاه مونتاژ می شوند. البته داریوش بی ریا مدیرعامل آرین موتور در پاسخ به سوال تجارت فردا می گوید این خودرو به صورت مونتاژ کامل در چین تولید می شود و قطعات توسط پژو - سیتروئن برای این شرکت ارسال می شود و از نظر استاندارد با محصولات تولیدی در فرانسه مشابه است.

 

مدل ای اس

طراحی داخلی مدل دی اس 5

 
با وجود این سخنان باید دید کیفیت محصولات تولیدی در چین نسبت به محصولات تولیدی در باقی سایت های پژو- سیتروئن چه تفاوتی دارد. به عنوان نمونه در اواسط دهه 80 سایت ایران خودرو برای ساخت پژو 206 در میان سازندگان پژو دارای نمره متوسطی بود اما سایت تولیدی در اروپا دارای بالاترین کیفیت بودند. این خودرو از پلت فورم پی اف 2
پژو - سیتروئن استفاده می کند که در خودروهای c5 سیتروئن و 3008 پژو نیز از آنها استفاده شده. این پلت فورم یک کلاس بالاتر از پلت فورم پی اف یک است که قرار است محصولات اصلی پژو-سیتروئن مانند پژو 301 و سیتروئن الیزه در دو قرار داد مجزا در ایران خودرو و سایپا تولید شوند.
 
 
تست و بررسی فنی
 
برای تست خودرو دی اس5، یک دستگاه خودرو مخصوص تست برای حدود نیم ساعت در منطقه قیطریه توسط شرکت آرین موتور در اختیار هفته نامه تجارت فردا قرار گرفت. مسلماً در این زمان کم و با توجه به محدودیت سرعت در خیابان های منطقه نمی توانستیم خودرو را مورد بررسی کامل قرار دهیم. این تست دقیقاً مشابه تستی بود که مشتریان خرید این خودرو می توانند در نمایندگی فروش دی اس در ایران انجام دهند.
 
در ساخت بخش های مختلف مانند کنسول و صندلی ها به کوچک ترین جزییات دقت شده است. کیفیت مواد استفاده شده در ساخت تزئینات داخلی بسیار مناسب است و چرم صندلی ها هم از بهترین نوع و دوخت استفاده شده است. طراحان سیتروئن می گویند برای طراحی کابین خودرو از کابین هواپیما الهام گرفته اند و می خواستند حس یک خلبان را به راننده منتقل کنند.
 
خودرو دی اس5 عرضه شده در ایران از موتور 6 /1 لیتری تزریق مستقیم سوخت همراه با توربوشارژ استفاده می کند که توان تولید 163 اسب بخار قدرت با گشتاور 240 نیوتن متر را دارد. این قدرت در این حجم پایین به لطف استفاده از سیستم تزریق مستقیم سوخت و استفاده از توربوشارژ به دست آمده است.
 
در تست های فنی، خودرو با این موتور و حتی در سربالایی های شدید هم عملکرد مناسبی از خود نشان می داد. به دلیل درگیر شدن توربوشارژ از دور حدود دو هزار دور حداکثر گشتاور خطی بین دور دو تا چهار هزار دور تولید می شود که این عامل سبب می شود این خودرو در سربالایی های تند مناطق شمالی تهران عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. البته نمونه ای از موتور این خودرو با دو توربو شارژ نیز وجود دارد که توان تولیدی 200 اسب بخار را دارد.
 
مدیران شرکت آرین موتور می گویند به دلیل بنزین ایران امکان ارائه این مدل در ایران وجود ندارد البته در آینده نمونه ای از این موتور طراحی خواهد شد که با بنزین ایران هم سازگارتر خواهد بود. استفاده از توربو شارژ در موتور کم حجم 1600 سی سی عملاً مانند تیغ دو لبه در این موتور است. این موتور را که می توان توسعه یافته و پسر موتور Tu5 پژو 206 دانست با استفاده از توربوشارژ توانسته قدرت موتور تنفس طبیعی دو لیتری را در اختیار مصرف کننده قرار دهد در حالی که نسل قبلی این موتور که در پژو 206 تیپ 5 هم در ایران ارائه می شود بدون توربو شارژ توان تولید 110 اسب بخار را داشت.
 
 
دی اس 5

امکان ارایه این خودرو در ایران وجود ندارد

البته درست است که موتور جدید با همان حجم و با استفاده از سیستم تزریق مستقیم سوخت و توربو شارژ توانسته قدرت موتور بیشتری تولید کند و با توجه به حجم کمتر از موتورهای بالای دو لیتر مصرف کمتری هم نسبت به این موتورها داشته باشد اما با این حجم کم و قدرت بیشتر و استفاده از توربوشارژ به طور طبیعی حرارت موتور به شدت افزایش پیدا می کند و استهلاک موتور هم بیشتر می شود، با این همه شرکت سازنده مدعی است با استفاده از آلیاژهای مختلف و استفاده از منیزیم و آلومینیوم توانسته استهلاک موتور را به حداقل برساند. بر اساس اعلام شرکت سازنده مصرف سوخت این خودرو در حالت اقتصادی حدود 5 /8 لیتر در سیکل ترکیبی است.
 
البته اگر خودرو را بر روی حالت اسپورت قرار دهیم با افزایش پاشش سوخت برای رسیدن به قدرت و شتاب بیشتر مصرف سوخت خودرو هم به حدود 18 لیتر در صد کیلومتر می رسد. در حالت اسپورت و با استفاده از دنده دادن به صورت دستی شتاب صفر تا صد خودرو حدود 2 /9 ثانیه اعلام شده است.
 
البته به دلیل محدودیت های ترافیکی در محل تست امکان اندازه گیری شتاب مهیا نبود. گیربکس این خودرو هم از نوع توسعه یافته Cvt است که تاخیرهای رایج در گیربکس های اتوماتیک Cvt تا حدودی در آن بهبود یافته است.
در زمانی که خودرو در حالت اتوماتیک دنده می دهد در اکثر موارد با کمترین تاخیر تغییر دنده رخ می دهد البته در چند مورد هم عمل دنده دادن با کمی تاخیر و کندی رخ می دهد. در حالت دنده دادن به صورت دستی البته گیربکس عملکرد خوبی دارد و در اکثر موارد به درستی و با سرعت قابل قبول در زمان تست پاسخ های مناسب را به فرامین می داد.
 
در تمام نقاط داخلی خودرو هم می توان خطوط طراحی دی اس را دید. در این بخش می توان گفت طراحان خودرو بسیار کارکشته توانسته اند بر روی سیتروئن c5 با کمترین هزینه محصول دی اس5 را خلق کنند. طراحی خارجی اما به اندازه طراحی داخلی چشم نواز و موثر نیست ولی در کل قابل قبول است با این همه اگر کمی دقیق شویم می توانیم بفهمیم که یک خودرو اقتصادی یعنی سیتروئن c5 به یک خودرو لوکس تر تبدیل شده است.
دی اس 5

تغیر دنده بسیار زود و بدون تاخیر

 
از نظر لذت رانندگی هم فضای داخل خودرو و نوع قرارگیری پشت فرمان مانند اکثر خودروهای گروه پژو-سیتروئن حس خوبی به راننده می دهد و طراحی و نوع قرارگیری فرمان در دست راننده هم لذت رانندگی را افزایش می دهد. سیستم فرمان و هندلینگ خودرو هم وضعیت مناسبی دارد. فنربندی این خودرو مانند خودروهای آلفا سخت و مانند لکسوس نرم نیست.
 
سخت بودن سیستم تعلیق سبب فرمان پذیری و قدرت مانور بهتر می شود ولی همزمان راحتی سرنشینان را هم کاهش می دهد. در مجموع این خودرو لذت رانندگی متعادلی دارد؛ نه مانند آلفا رومئو رانندگی با آن هیجان انگیز است نه مانند لکسوس نرم و کسل کننده است. دید جلو خودرو هم برای رانندگی مناسب است و رادارهای اطراف خودرو هم در هنگام رانندگی تسلط بهتری به راننده برای رانندگی می دهد، البته دید عقب خودرو باز هم مانند بیشتر محصولات سیتروئن کم است که شرکت سازنده با قرار دادن سنسور و رادار و دوربین دید عقب سعی کرده تا حدودی این ضعف را پوشش دهد.
 
 
 
سیستم ترمزهای این خودرو هم بسیار عملکرد مناسب و دقیقی دارد و با استفاده از سیستم ESP عملکرد پایداری و ایمنی خودرو در مانورها و ترمزگیری ها افزایش یافته که البته با خاموش کردن این سیستم می توان لذت بیشتری را از رانندگی با این خودرو تجربه کرد. در کل این خودرو می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به ظاهر خودرو اهمیت می دهند. شاید این خودرو گزینه مناسبی برای جوانان عشق سرعت نباشد با این همه می تواند گزینه خوبی برای مدیران یا بانوانی باشد که به طراحی خودرو بیشتر از موارد دیگر اهمیت می دهند.
 
دی اس 5

نمایندگی دی اس در ایران

کیفیت قطعات و هزینه خدمات پس از فروش این خودرو هم بر اساس اعلام برخی کارشناسان همانند لکسوس و کمتر از خودروهایی مانند بنز و بی ام و و بیشتر از تویوتا، هیوندایی و میتسوبیشی است. این خودرو در ایران به صورت فول آپشن با قیمت 207 میلیون تومان عرضه می شود. برخی از مهم ترین آپشن های خودرو شامل esp، کروز کنترل، سیستم رادار نقاط کور، سنسور باد تایر، دارای شش ایربگ، سنسور پارک جلو و عقب، دید عقب، ترمزدستی الکترونیک اتوماتیک، چراغ های زنون و ال ای دی، نور بدرقه تا منزل، مه شکن جلو با چرخش اتوماتیک، نورپردازی محیطی، رینگ آلومینیومی 18 اینچ، لوله های اگزوز دوگانه که البته یکی از آنها نمایشی است، شیشه های عقب دودی، بهترین چرم برای تزئینات داخلی، صندلی جلو دارای گرمکن و قابلیت تنظیم الکترونیکی و دو محافظ برای راننده، و سقف پانوراما سه قسمتی با دریچه مجزاست.
 
این خودرو با چنین آپشن ها و موتوری که در ایران عرضه می شود در بازار ایتالیا 34 هزار یورو (حدود 136 میلیون تومان) ارزش دارد. البته شرکت واردکننده می گوید با کمترین سود این خودرو را در بازار عرضه می کند تا بتواند آن را در بازار معرفی کند و برند دی اس را در ایران جا بیندازد.
 
 
دی اس 5

ویژگی های دی اس 5 و مدل های مختلف و ویژگی های آنها

مشخصات فنی و تصاویر خودرو سیتروئن دی اس 5

print
The article author disables the comment feature.
Sort by:

آخرین مطالب

فرزاد حسنی و آزاده نامداری در مراسم ختم مرتضی پاشایی + تصاویر فرزاد حسنی و آزاده نامداری در مراسم ختم مرتضی پاشایی + تصاویر

مراسم ترحیم زنده یاد مرتضی پاشایی با حضور هنرمندان، ورزشکاران، خوانندگان و چهره های سیاسی و سرشناس ب...

واکنش مردم به سنگ قبر سگ بازیگر ایرانی! + عکس واکنش مردم به سنگ قبر سگ بازیگر ایرانی! + عکس

سعید سهیلی بازیگر سینما با انتشار تصویری از سنگ قبر سگش در فضای مجازی با واکنش شدید کاربران مواجه شد...

عمل زیبایی زیباترین بازیگر زن سینما + تصاویر عمل زیبایی زیباترین بازیگر زن سینما + تصاویر

نانا زیباترین بازیگر سوپراستار ی است که طی عمل های متعددی که روی صورتش انجام داده و به طور کامل با چ...

ضرب المثل یک صبر کن و هزار افسوس مخور ضرب المثل یک صبر کن و هزار افسوس مخور

بدون شک همه ضرب المثل یک صبر کن و هزار افسوس مخور را شنیده اید،ضرب المثلی که ریشۀ تاریخی از دیرباز د...

مگس پرانی اوباما! + عکس مگس پرانی اوباما! + عکس

انتشار عکس باور نکردنی و دیدنی از باراک اوباما که در حال کشتن یک مگس است این عکس یکی از بهترین عکس ه...

رستوران گردی بازیگران زن ایرانی و خوانندگان + تصاویر رستوران گردی بازیگران زن ایرانی و خوانندگان + تصاویر

تصاویری از حضور بازیگران زن ایرانی و خوانندگان مشهور در رستوران ها و کافه را در این مطلب گردآورده ای...

تعطیلات رسمی سال 94 + عکس تعطیلات رسمی سال 94 + عکس

بی شک همه مشتاق به کسب آگاهی و اطلاعات در رابطه با تعطیلات سال 94 هستید تا سالی برنامه ریزی شده با ل...

گنجشک کبابی سیخی 5 هزار تومان! + عکس گنجشک کبابی سیخی 5 هزار تومان! + عکس

حجت الاسلام شهاب مرادی با انتشار تصویری از گنجشک های آماده کباب و رونق کباب گنجشکی نسبت به این پدیده...

رضا رشیدپور و دخترش هلن در کابین خلبان + تصاویر رضا رشیدپور و دخترش هلن در کابین خلبان + تصاویر

رضا رشیدپور در جدیدترین پست اینستاگرامی خود عکسی از خود در کنار دخترش هلن و کاپیتان خلیلیان منتشر کر...

تصاویر روز پنج شنبه 2 بهمن 1393 تصاویر روز پنج شنبه 2 بهمن 1393

تصاویر روز و عکس های رویداد های دنیا و تصاویر روز و عکس های دیدنی از سرتاسر جهان در روز 2 بهمن 1393 ...

سلفی های جنجالی ایرانی + تصاویر سلفی های جنجالی ایرانی + تصاویر

گرفتن سلفی که به تازگی رواج پیدا کرده و همه ی اقشار جامعه را درگیر خود کرده است برخی اوقات واکنشهای ...

حادثه برای عروس دریایی عظیم الجثه + تصاویر حادثه برای عروس دریایی عظیم الجثه + تصاویر

زمانیکه یک آقای انگلیسی با نوه اش مشغول گردش با قایق تفریحی خود بودند با عروس دریایی غول پیکری مواجه...

شگفت انگیزترین گل کریستالی + تصاویر شگفت انگیزترین گل کریستالی + تصاویر

تصاویری از شگفت انگیزترین گل دنیا که در شرایط مختلف به طور حیرت انگیزی تغییر شکل میدهد و قدرت الهی د...

نیروهای ویژه داعش + تصاویر نیروهای ویژه داعش + تصاویر

نیروهای ویژه گروه داعش که به تازگی تصویری از خود در محیط تویتر منتشر کرده اند در حال تمرین و اموزش د...

ساخت سبک ترین کباب پز مسافرتی دنیا + عکس ساخت سبک ترین کباب پز مسافرتی دنیا + عکس

ساخت سبک ترین کباب پز یکی دیگر از ابتکارات طراحان و مهندسان خلاق و خوش ذوق می باشد که این کباب پز به...

تا حالا قورباغه ی بچه زا دیدین؟! + عکس تا حالا قورباغه ی بچه زا دیدین؟! + عکس

قورباغه ی عجیب در عمق جنگل های بارانی اندونزی به تازگی شناخته شده است که به جای تخم گذاشتن بچه زا اس...

موستانگ gt350 سمی ترین خودروی جهان + تصاویر موستانگ gt350 سمی ترین خودروی جهان + تصاویر

موستانگ gt350 یک ماشین فوق العاده در سرعت و امکانات جزو جدیدترین های کمپانی فورد برای سال 2016 است ک...

تعمیر اتوبوس در حین حرکت در اتوبان کرج! + عکس تعمیر اتوبوس در حین حرکت در اتوبان کرج! + عکس

در این بخش تصویری از یک اتوبوس در اتوبان تهران-کرج را مشاهده میکنید که شخصی به طور باور نکردنی در کا...

دفتر کار جدید بهنوش بختیاری + عکس دفتر کار جدید بهنوش بختیاری + عکس

بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون به تازگی عکسی جدید از خود در صفحۀ شخصی اش که پشت میز کار جدید...

ترسناک ترین مارهای دنیا + تصاویر ترسناک ترین مارهای دنیا + تصاویر

در ادامۀ این مطلب تصاویری جالب از مدل بازسازی شده مارهای تیتانوبوآی در ابعاد مختلف که بزرگ ترین و ...

تک تیرانداز مخفی شده را بیابید + تصاویر تک تیرانداز مخفی شده را بیابید + تصاویر

استتار تک تیرانداز در فضای روبرو یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین نکات برای به دام انداختن طعمه های خود...

تصاویر روز چهار شنبه 12 آذر 1393 تصاویر روز چهار شنبه 12 آذر 1393

تصاویر روز و عکس های رویداد های دنیا و تصاویر روز و عکس های دیدنی از سرتاسر جهان در روز 12 آذر 1393 ...

تصاویر روز دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 تصاویر روز دوشنبه 14 اردیبهشت 1394

تصاویر روز و عکس های رویداد های دنیا و تصاویر روز و عکس های دیدنی از سرتاسر جهان در روز 14 اردیبهشت ...

تصادف شدید مازراتی کواتروپورته در تهران + عکس تصادف شدید مازراتی کواتروپورته در تهران + عکس

تصویری منتشر شده از یک دستگاه خودروی مازراتی کواتروپورته 2 میلیارد تومانی که این خوودرو در حادثۀ شدی...

شغل ترسناک دختر تهرانی! + تصاویر شغل ترسناک دختر تهرانی! + تصاویر

دختر تهرانی به نام تینا شغل متفاوت و دلهره آوری دارد که شاید برای برخی حتی فکر کردن به آن هم سخت باش...