آخرین های ورزشی

فردوسی پور و کفاشیان در برنامه نود

در گروه:
فردوسی پور و کفاشیان در برنامه نود

 عادل فردوسی پور در برنامه نود فیلمی مستند از عملکرد علی کفاشیان پخش کرد. کفاشیان هم که مهمان برنامه او بود، بعد از پخش این فیلم گفت:«دستت درد نکند، مستند خوبی بود. همه شکست ها را گفتی اما از موفقیت ها هیچ حرفی نزدی. از موفقیت هایی مثل نتیجه نوجوانان، فوتسال و بانوان. حتی جوانان هم که حذف شد نتایج خوبی گرفت. فقط مقابل کره که قهرمان شد یک باخت آورد. ما کلی کار انجام می دهیم. همین امروز هم که خدمت شما هستم، جلسه آموزش ناظرین بین المللی در فدراسیون پرکار فوتبال ما انجام شد.»
کفاشیان ادامه داد:«در سایر کشورها، حمایت های خوبی از فوتبال انجام می دهند. رسانه های مختلف حمایت می کنند. فوتبال خواسته ملت است و مردم دوستش دارند. بنابراین از آن حمایت می کنند تا به موفقیت برسند. ولی ما در ایران حمایتی از فوتبال نداشتیم. شرایط طوری شد که بعضی وقت ها به خودم می گفتم نکند دارم کار اشتباهی انجام می دهم. ما برای تیم ملی همه کار کردیم. بهترین مربی را آوردیم. همه چیز برایش فراهم کردیم. البته خودم انتظار داشتم با این شرایط، الان در جام جهانی باشیم اما به هر حال نشد. این طوری نبوده که فکر کنید به میز قشنگ ریاست چسبیده ام و نمی خواهم بروم.»
پس از این صحبت ها، فردوسی پور گفت:«البته به آنجا هم می رسیم. چون من فکر می کنم شما بعضی کارها را کرده اید که میز ریاست را از دست ندهید. کفاشیان بعد از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، همان چیزی است که قبلا بود و تغییری نکرده.» کفاشیان هم در جواب عادل گفت:«دلیلی ندارد که من بخواهم عوض شوم. من در 4 سال اول ریاستم با همه نیرویی که داشتم کار کردم. من 6 سال است که در فوتبال هستم. ما تابع وزارت ورزش هستیم. ولی اگر می توانستند رئیس فدراسیون را عوض کنند، تا الان 6 بار رئیس فدراسیون را عوض کرده بودند. اگر در مجمع فدراسیون فوتبال فردی بهتر از من را آورده بودند، رای می آورد. من چرا باید خودم را عوض کنم؟ من که نمی توانم بشوم عادل فردوسی پور
رئیس فدراسیون فوتبال ضمن گلایه از فردوسی پور ادامه داد:«من خیلی آزرده خاطر شدم که انتخاب فدراسیون فوتبال ایران به عنوان بهترین فدراسیون آسیا را مسخره کردید. به هر حال تلاش هایی انجام شده. اگر تیم ملی قوی باشد، حاصل کار یک سری آدم است که از گذشته زحمت کشیده اند. اگر هم تیم ملی قوی نباشد، حاصل کار جمعی است. 14 ماه قبل وزارت ورزش نمی خواست من رئیس فدراسیون بشوم و در این مدت هم وزارتخانه کمک خیلی کمی به فدراسیون کرده. سال قبل اتفاقاتی افتاد که هزینه ها 4 برابر شد و وزارت ورزش هم دچار مشکل مالی شد. قبلش قرار بود سعیدلو پول کروش را بدهد اما سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش تبدیل شد و این پول از جانب وزارت ورزش به کروش داده نشد. ما مجبور شدیم برای تامین هزینه ها، پروژه های عمرانی مان را کم کنیم. وزارت ورزش 6 ماه اول پارسال پول داشت و پرداخت نکرد. بعد هم که به مشکلات مالی خورد. فدراسیون فوتبال عراق سالانه 12 تا 15 میلیون دلار بودجه سالانه می گیرد از دولتش اما اینجا وضعیت ما این طوری است.»
کفاشیان با گلایه از فردوسی پور در مورد انتخابات هیات فوتبال فارس هم گفت:«شما به یکی دو تا امضا گیر دادید در حالی که من فضای کلی را می دیدم. حتی اگر آن یکی دو رای را در نظر بگیرید، باز هم نتیجه فرقی نمی کرد. البته اگر اعضای مجمع بگویند تخلف شده ما حاضریم انتخابات را دوباره برگزار کنیم.»
علی کفاشیان در مورد قربانی کردن بهروان هم گفت:«بله من قبول دارم که بهروان را قربانی کردم اما با او به توافق رسیدم. شاید شما فکر کنید که من به میز چسبیده ام، اما وقتی مجمع رای به ماندن من داد، در واقع از من خواهش کرد که بمانم. اگر من بروم سنگ روی سنگ بند نمی شود. ما مجمع را تیرماه برگزار می کنیم. من اصرار داشتم مجمع تیر ماه باشد تا تیم ملی بازی هایش تمام شده باشد. ولی مطمئن باشید تیر هم استعفا نمی دهم. چون باید این فرهنگ جا بیفتد که مجمع باید برای فدراسیون تصمیم بگیرد. من در طول دوران حضورم همین یک مسئله را جا بیندازم کافی است.»
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد 16 تیمی شدن لیگ برتر هم گفت:«لیگ فصل آینده را 16 تیمی برگزار می کنیم. حالا من دائم حرف از 18 تیمی هم می زنم برای این است که مقابل مخالفان این قضیه نرمش به خرج بدهیم. اما به هر حال لیگ بعدی حتما 16 تیمی انجام می شود و ممکن است سال بعدش 18 تیمی باشد.»
کفاشیان که این حرف ها را می زد، فردوسی پور به او می گفت:«طوری حرف می زنی که روی مخ هستی!» کفاشیان هم در جواب می گفت:«من می خندم که لج تو را دربیاورم.» فردوسی پور در برنامه اش چند بار گفت که کفاشیان با نوع حرف زدنش روی مخ است! اتفاقا هنگام انتخاب برنده مسابقه پیامکی هم کفاشیان عددهای سخت را به فردوسی پور می گفت که عادل به او گفت:«عددهای سخت را انتخاب نکن.» و کفاشیان در جوابش گفت:«چطور خودت سوال های سخت می پرسی، من هم می خواهم عددهای سخت را بگویم.»
بعد از انتخاب برنده مسابقه پیامکی، دوباره سوال و جواب از رئیس فدراسیون شروع شد. کفاشیان در مورد تلخ ترین روزهای حضورش در فوتبال هم گفت:«استرس این فوتبال آن قدر زیاد است که من با وجود اینکه همیشه می خندم اما نگران سلامتی ام می شوم. من در فوتبال روز تلخ زیاد داشتم. تلخ ترین آن ها روزی بود که تیم ملی امید حذف شد. اگر در زمین می باختیم اشکالی نداشت. ولی ما برای یک سهل انگاری باختیم.»
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تعطیلی های زیاد لیگ هم گفت:«کروش این طوری تصمیم گرفته. او می خواهد بازیکنانش را داشته باشد. لیگ ما هم قابل قیاس با لیگ های اروپایی نیست. به هر حال این تصمیمی است که سرمربی تیم ملی می گیرد.»
رئیس فدراسیون درمورد کمیته ای که برای درآمدزایی در فدراسیون تشکیل شده و عقد قرارداد با یک شرکت هواپیمایی برای اختصاص دادن پروازهای چارتر رایگان به تیم ملی گفت:«این کمیته هنوز کارش را شروع نکرده اما باید برنامه هایشان را بیاورند که در هیات رئیسه بررسی کنیم. در مورد پروازهای اختصاصی هم یک چیزهایی شنیدم اما هنوز هیچ چیزی روی کاغذ نیامده.»
او در مورد حضور تاج در فدراسیون فوتبال در شرایطی که با او مشکل داشت هم گفت:«من منتقدانم را می آورم که بیایند انتقاد کنند. مشکلات ما حل شده و من خودم از ایشان خواهش کردم بیاید.»
فردوسی پور در پایان از کفاشیان خواست که هرچه می خواهد جلوی دوربین بگوید. رئیس فدراسیون هم گفت:«خیلی سخت است که خواسته مردم را برآورده نکنیم. ولی ما نیاز به حمایت داریم. به همه آن هایی که می توانند کمک کنند التماس می کنم که از تیم ملی حمایت کنند.»

فردوسی پور و کفاشیان در برنامه نود

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال دیشب میهمان برنامه 90 بود. برخی پاسخهای کفاشیان به سوالهای فردوسی پور سبب میشد تا مجری نود بگوید با این جوابها روی مخ هستی!

tvn,sd \,v , ;thadhk nv fvkhli k,n

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

تصادفی از همه جا

روغن های گیاهی