آخرین های ورزشی

عملکرد دروازه بانان خارجی لیگ برتر ایران

در گروه:
عملکرد دروازه بانان خارجی لیگ برتر ایران

رایزنی های رویانیان سرنجام نتیجه داد و جذب دروازه بان خارجی بلامانع اعلام شد تا تیم های لیگ برتری بار دیگر به سمت دروازه بان های خارجی بروند؛ دروازه بان هایی که قضاوت درباره ی عملکردشان را باید به اهل فن سپرد و تنها به معرفی آنها می پردازیم. از 10 دروازه بان خارجی این فصل رقابت های لیگ برتر نیلسون از برزیل با 26 بازی بیشترین حضور و ویلیام ردی از استقلال بدون حتی یک بازی قرار دارند. در ادامه نگاهی شده است به عملکرد دروازه بان های خارجی در این فصل فوتبال ایران:

مارکو سیمیچ : نخستین دروازه بانی که با لغو قانون منع جذب دروازه بان خارجی به لیگ برتر آمد، او بود. سیمیچ 26 ساله که دروازه بان پوکادیای صربستان و دیناموزاگرب نیز بوده به نفت آبادان پیوست و در اوایل فصل برای نفت آبادان به میدان رفت. با گذشت زمان کاسیمیرو درخواست فسخ قرارداد او را کرد و اعلام داشت او از لحاظ فنی چندان دروازه بان خوبی نیست و از عملکردش رضایت ندارد. این دروازه بان کروات در نیم فصل قراردادش را با نفت آبادان فسخ کرد. این درحالی بود که مدیر رسانه ای نفت آبادان در هنگام حضور او در آبادان در اظهار نظری درباره ی کیفیت فنی او گفته بود:« او در همین فصل به عنوان بهترین دروازه بان صربستان از نگاه فدراسیون این کشور، ورزشی نویسان و مردم شناخته شده است.» سیمیچ در 7 بازی این فصل نفت آبادان به میدان رفت.

میلان میاتوویچ : این دروازه بان مونته نگرویی با نظر قاسمپور به عضویت مس کرمان در آمد. میاتوویچ که سابقه ی بازی در رودال مونته نگرو را هم داشت در مس دروازه بان دوم محسوب می شود و تنها مدت کوتاهی موفق به رقابت تنگاتنگ با آرمان شهدادنژاد برای دروازه بان اولی در مس کرمان شد و در نهایت این رقابت را به شهدادنژاد واگذار کرد. پیش از حضور او در ایران گفته می شد او عضو تیم نایب قهرمان لیگ مونته نگرو بوده و در 33 بازی 20 گل دریافت کرده است. او در یازده بازی این فصل مس کرمان به میدان رفته است.

لوئیس فرناندو دوسانتوس : دروازه بان سی ساله ی برزیلی که در 13 بازی این فصل آلومینیوم به میدان رفته است. او بازیکن محبوبی برای تماشاگران بندرعباسی است و رقابت سختی با مجتبی روشنگر برای دروازه بان نخست شدن در این تیم داشته است.

گریگور ملیکستیان : دروازه بان 26 ساله و اهل ارمنستان گهر دورود چندان با ایران غریبه نیست. او سابقه ی بازی در مس سرچشمه را دارد. او در طول فصل اخیر تنها سه بار برای گهر دورود به میدان رفته و دروازه بان اصلی این تیم نبوده است.

فابیو کاروالیو دوسانتوس : دروازه بان 34 ساله و برزیلی پیکان در 26 بازی این فصل پیکان به میدان رفته است. او که سابقه ی بازی در ایران جوان بوشهر را هم دارد در طول این فصل دروازه بان اول پیکان بوده است. پیش از آغاز فصل صحبت هایی مبنی بر جذب او به استقلال شنیده می شد.

گئورگ کاسپارف : دروازه بان ملی پوش ارمنستانی که سال های زیادی است در ایران حضور دارد. او سابقه ی بازی در کاوه تهران و راه آهن را دارد. کاسپارف سی و دو ساله در 14 بازی این فصل رقابت های لیگ برتر برای ذوب آهن به میدان رفته است.

دارکو بوژویچ : دیگر دروازه بان خارجی ذوب آهن در این فصل او بوده است. بوژویچ که از اسلوبودا پوینت صربستان به ذوب آهن پیوسته، سابقه ی بازی در تیم های تلئپتیک، سرم، لادنواک، تیمک و پارتیزان بلگراد را دارد. این دروازه بان 33 ساله به دعوت تومیسلاو ساویچ ( مربی دروازه بان های ذوب آهن) به این تیم پیوست و در هفت بازی این فصل ذوب آهن به میدان رفته است.

سرگی پشنکو: او اولین دروازه بان خارجی تاریخ ملوان است. دلیل جذب او از سوی حبیبی ( مربی دروازه بانهای ملوان ) قیمت پایین او نسبت به دروازه بانان ایرانی عنوان شد. این دروازه بان 31 ساله اهل مولداوی در 19 بازی این فصل ملوان به میدان رفته است.

لیام ردی : دروازه بان استرلیایی که ابتدای فصل جاری به استقلال آمد تا هم رقابت برای مهدی رحمتی ایجاد شود و هم خیال استقلال از مصدومیت احتمالی رحمتی راحت باشد . با این حال عملکرد نه چندان خوب «ردی» در دیدار دوستانه این تیم برابر ابومسلم کیفیت پایین او را به نمایش گذاشت و مربیان استقلال ترجیح دادند در نیم فصل قرارداد او با استقلال را فسخ کنند تا ضرر مالی چندانی متوجه استقلال نشود. او بدون هیچ بازی رسمی برای استقلال از این تیم جدا شد.

نیلسون کوریا : دروازه بان 37 ساله و برزیلی پرسپولیس با نیت دروازه بان دومی این تیم به ایران آمد. او قرار بود ذخیره ی شهاب گردان باشد ولی عملکرد ضعیف گردان در پرسپولیس، مانوئل ژوزه را مجاب ساخت تا از نیلسون استفاده کند و با تغییر سرمربی پرسپولیس نیز در این وضعیت تغییری ایجاد نشد تا گردان راهی سپاهان شود. نیلسون که از بازیکنان محبوب پرسپولیس محسوب می شود در 26 بازی این تیم در طول فصل به میدان رفته است. او که در دسته دوم و سوم برزیل بازی می کرده، با حضور در پرتغال به مدت هفت سال دروازه بان نخست تیم مطرح ویتوریا گیمارش بود.

عملکرد دروازه بانان خارجی لیگ برتر ایران

با نزدیکتر شدن به هفته های پایانی لیگ برتر نگاهی به عملکرد دروازه بانان خارجی شاغل در لیگ ایران می پردازیم تا ثابت شود که آیا برداشتن ممنوعیت حضور دروازه بان های خارجی به فوتبال ایران کمک کرده است یا خیر.

ulg;vn nv,hci fhkhk ohv[d gd' fvjv hdvhk

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

تصادفی از همه جا

روغن های گیاهی