آخرین های ورزشی

شکست سنگین رئال مادرید مقابل بورسیا دورتموند

در گروه:
شکست سنگین رئال مادرید مقابل بورسیا دورتموند

در دومین شب از دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم های بوروسیا دورتموند آلمان و رئال مادرید اسپانیا دیدار خود را به میزبانی تیم دورتموند در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک برگزار کردند و در پایان شاگردان ژوزه مورینیو در رئال مادرید یک شکست سنگین را همانند دیگر تیم اسپانیا بارسلونا متحمل شدند و با نتیجه چهار بر یک مغلوب دورتموندی ها شدند.
دورتموندی ها در 6 رویارویی خود با رئال مادرید تنها یک برد 2 شکست و 3 تساوی به دست آورده بودند.این دو تیم در این فصل لیگ قهرمانان اروپا با هم همگروه بودند که در دیدار رفت در برنابئو به تساوی 2 – 2 دست یافتند و در دیدار برگشت دورتموند 2 – 1 پیروز شد.
اما یک آمار بسیار جالب اینکه رئالی ها در 24 دیدار آخر خود در بازی های اروپایی در خانه تیم های آلمانی تنها یک بار به پیروزی رسیده بودند و این بر می گردد به سال 2000 و برد مفابل بایر لورکوزن.
نیمه اول این دیدار با شروع خوب تیم دورتموند همراه بود و شاگردان یورگن کلوپ در همان دقیقه 8 توسط روبرت لواندوفسکی به گل اول این دیدار دست یافتند.
در ادامه، بازی جذابیت ابتدای کار را از دست داد و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود، اما این رئال مادرید بود که در دقایق پایانی نیمه اول روی یک ضد حمله خطرناک توسط کریستیانو رونالدو در دقیقه 43 کار را به تساوی کشاند و دوازدهمین گل خود در این رقابت ها را به ثمر رساند. نیمه اول با همان تساوی یک بر یک به پایان رسید.
نکته جالب اینکه این دو تیم در مرحله گروهی نیز در این ورزشگاه در نیمه اول با گلهای لواندوفسکی و رونالدو به تساوی یک بر یک رسیده بودند.
با شروع نیمه دوم اما باز هم این دورتموند میزبان بود که بازی را طوفانی شروع کرد و در 10 دقیقه ابتدایی این نیمه موفق شد 2 بار دیگر توسط لواندوفسکی و در دقایق 50 و 55 به گل برسد.
اما دورتموندی ها دست بردار نبودند و در دقیقه 66 روی خطای ژابی الونسو بر روی بازیکنان دورتموند داور یک خطای پنالتی به سود این تیم اعلام کرد که باز هم لواندوفسکی این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد و تا چهارمین گل خود در این دیدار و دهمین گل خود در این فصل لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر برساند.
در پایان دورتموندی ها در یک شب رویایی و با چهار گل روبرت لواندوفسکی لهستانی موفق شدند رئال مادرید را در هم بکوبند و شاید امسال شاهد فینال تمام آلمانی در لیگ قهرمانان اروپا باشیم.

دیدارهای برگشت این مرحله روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده دهم و یازدهم اردیبهشت در اسپانیا برگزار خواهد شد.

شکست سنگین رئال مادرید مقابل بورسیا دورتموند

دومین شب بازیهای مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2013 با آتش بازی دیگر تیم آلمانی بورسیا دورتموند مقابل رئال مادرید اسپانیا همراه بود.

a;sj sk'dk vmhg lhnvdn lrhfg f,vsdh n,vjl,kn

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

تصادفی از همه جا

روغن های گیاهی