آخرین های ورزشی

رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپا

در گروه:
رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپا

فوتبالیست های فوق ستاره و مسلمان تیم های مطرح دنیا و رفتارهایی که داشته اند به شرح زیر می باشد.

به دنبال موفقیت فصل گذشته منچستر سیتی که بعد از سالها قهرمان لیگ برتر شد، مصاحبه ای با « یحیی توره» بازیکن مسلمان این تیم انجام گرفت، در هنگام مصاحبه برخی هم تیمی های غیر مسلمان وی به وی شراب تعارف کردند؛ اما یحیی در برابر تمام دوربین ها اعلام کرد:«من مسلمان هستم، نمی توانم بخورم»


رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپاواقعه بعدی مربوط به مرد سال فوتبال آفریقا در سال 2007، « فردریک کانوته» است که از پوشیدن لباسی که بر روی ان صلیب چاپ شده بود صرف نظر کرد و باشگاه اسپانیایی مجبور شد لباسی ویژه و بدون طرح برای وی در نظر گیرد. گذشته از آن وی همیشه از مساله فلسطین حمایت کرده و از لباس هایی استفاده می  کرد که نام فلسطین به چندین زبان بر روی ان درج شده است.
 

رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپا
در مدت اخیر اتحادیه فوتبال انگلستان تصمیم گرفت به خواسته های بازیکنان مسلمانان خود احترام بگذارد و بعد از انتخاب بهترین بازیکن فصل، در صورت مسلمان بودن به جای شراب ، به وی یک بطری نوشیدنی گیاهی طبیعی اهدا گردد.
در مورد جشن های غیر اسلامی نیز « مسعود اوزیل» بازیکن مسلمان رئال مادرید بر روی پایگاه های ارتباط جمعی اعلام کرد که به عنوان یک مسلمان با روز دوستی و عشق مخالف است.

 

رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپا


 « اریک ابیدال» بازیکن بارسلونای اسپانیا نیز قبل از ورود به زمین بازی، بر خواندن سوره الحمد تاکید می کند که این مساله از سوی تماشاچیان مورد تشویق قرار گرفت.

 

رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپا


با توجه به چند نمونه بالا از بازیکنان مسلمان توجه به این نکته مهم که با وجود مشهور شدن هنوز هم به آموزه های دینی و اعتقادی خود پای بند هستند و این وفاداری می تواند چهره دیگری از اسلام به اروپا نشان دهد جای تامل دارد.

رفتار فوتبالیست های مشهور مسلمان در اروپا

در سالهای اخیر شاهد حضور بازیکنان مسلمان در سطح اول دنیا در رشته فوتبال هستیم. این بازیکنان حرفه ای مسلمان مانند یحیی توره، اریک آبیدال، مسعود اوزیل و فردریک کانوته که در تیم های مطرح دنیا بازی میکنند پایبندی خود را به اعتقادات دین اسلام با رفتارشان نشان می دهند.

vtjhv t,jfhgdsj ihd lai,v lsglhk nv hv,\h

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

تصادفی از همه جا

روغن های گیاهی