آخرین های ورزشی

جالب ترین رکورد های بارسلونا

در گروه:
جالب ترین رکورد های بارسلونا

طبق اعلام نظر کارشناسان فوتبال یکی از عوامل موفقیت بارسا در سال های گذشته مالکیت بیشتر توپ نسبت به تیم رقیب، به عنوان برگ برنده یاران لیونل مسی  عنوان شده است. به باور تحلیل گران، کاتالان ها در دورانی که پپ گواردیولا، مربی سابق آبی و اناری پوشان توانست با اعمال سبک خاص بازی مورد نظر خود یعنی «تیکی تاکا» (رد و بدل کردن پاس های سالم و پرتعداد) بر حریفان غلبه کرده و بازی چشم نوازی را به معرض نمایش گذارد، در سایه مالکیت بیشتر توپ نسبت به حریف، تاکتیک خود را اجرا کرد.
البته از این تعداد بازی، 2 دیدار مربوط به زمانی بوده که ریکارد تیم را هدایت می کرد، 247 بازی تحت هدیت گواردیولا بود و 51 بازی نیز با هدایت تیتو ویلانووا و جوردی روروا انجام گرفت
 

5 سال برتری «توپی» بیشتر به حریفان!
مطابق این گزارش آخرین مرتبه که مالکیت توپ بارسا کمتر از حریف بود، روز هفتم ماه مه سال 2008 بود که در ال کلاسیکو با رئال، کمتر از حریف کهکشانی صاحب توپ شدند. در آن بازی بارسا که توسط فرانک ریکارد هلندی هدایت می شد، رئال 50.5 درصد زمان بازی صاحب توپ بود در حالیکه سهم بارسا 49.5 درصد بود. پیکاری که سلاطین کهکشانی 4 بر یک در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برنده شدند.
پس از آن دوره اقتدار کاتالان ها شروع شد و در 300 بازی متوالی، آنها تیم صاحب توپ زمین بودند.
 

300 بازی فراموش نشدنی از بارسا با برتری
براساس آمار موجود بارسا در 185 بازی لالیگا، 62 بازی در لیگ قهرمانان، 39 بازی در کوپا دل ری، 8 بازی در سوپرجام اسپانیا، 4 بازی از جام باشگاه های جهان و همینطور 2 بازی سوپرجام (در مجموع 300 بازی) مالکیت بیشتر توپ داشته است.
البته از این تعداد بازی، 2 دیدار مربوط به زمانی بوده که ریکارد تیم را هدایت می کرد، 247 بازی تحت هدیت گواردیولا بود و 51 بازی نیز با هدایت تیتو ویلانووا و جوردی روروا انجام گرفت.
 

برتری 89 درصدی و یک شکست عجیب !
اگر قرار باشد بهترین بازی بارسا از نظر درصد مالکیت توپ در خلال این 300 بازی شناسایی و معرفی شود، باید به مصاف با سلتیک گلاسکو در لیگ قهرمانان در تاریخ 8 نوامبر سال 2012 اشاره کرد که کاتالان ها صاحب مالکیت 89 درصدی شدند. در این میان نکته عجیب آن بود که کاتالان ها با این همه برتری، 2 بر یک نتیجه را واگذار کردند.

جالب ترین رکورد های بارسلونا

تیم فوتبال بارسلونا طی سالهای اخیر به یکی از بی نظیر ترین باشگاههای فوتبال جهان تبدیل شده است و هر روز در حال خلق رکوردی جدید است. یکی از این رکوردها 300 بازی متوالی مالکیت توپ بیشتری نسبت به حریفان داشته استم.

[hgf jvdk v;,vn ihd fhvsg,kh

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

تصادفی از همه جا

روغن های گیاهی