طراحی سایت

جدیدترین های سبک زندگی

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟

کلم بروکلی را ۳ دقیقه در آب جوش قرار بدهید تا انگل زدایی شوند


کلم بروکلی یکی از خوشمزه ترین سبزیجاتی است که برای انواع سالاد و غذاها استفاده می شود، ولی این سبزی خوش طعم کرم های ریزی دارد که با شستشوی ساده از بین نمی رود.

برخی می‌گویند داخل کلم بروکلی کرم‌هایی وجود دارد که با شستن معمولی از بین نمی‌رود، پس برای انگل زدایی این سبزی پرخاصیت چه باید کرد؟ در این نوشتار چند راه برای انگل‌زدایی از این سبزی مفید و پرخاصیت را یادآور می‌شویم.

ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه بروکلی‌ها را در۳ لیتر آب ولرم همراه با یک گرم (نصف قاشق چای‌خوری) پودر پرکلرین ۷۰ درصد خیس کنید.
سپس کلم انگل زدایی شده را از روی کفاب جمع‌آوری کرده و آن را دوباره با آب سالم شستشو دهید تا باقی مانده مایع ضر عفونی کننده از آن جدا شود.

برای طبخ کلم بروکلی، روش‌های گوناگونی وجود دارد اما پختن درون آب و روی اجاق گاز و بخارپز کردن با اندکی نمک و یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون بهترین روش‌های پختن کلم بروکلی است . اگر دوست دارید کلم بروکلی‌هایتان را بپزید باید دقت کنید که حتما بعد از ۵ دقیقه آن‌ها را کنترل کنید. برای این کار، کافی است یک چنگال را درون کلم‌ها فرو کنید تا مطمئن شوید کاملا پخته‌ است . اگر پخته بود فورا آن‌ها را از روی شعله مستقیم بردارید. یادتان باشد کلم بروکلی به حرارت حساس است و فورا از بین می‌رود.

یک روش دیگر هم برای از بین بردن انگل‌های بروکلی گذاشتن آن‌ها در ۳ دقیقه آب جوش است. با این ترتیب می‌توانید با خیال راحت از این سبزی مفید استفاده کنید.

راه دیگر هم خیس کردن بروکلی به مدت ۵ دقیقه در آب همراه با سرکه و یا نمک به میزانی است که آب طعم ترشی و یا شوری را بگیرد.

منبع : sara.jamejamonline.ir

کرم زدایی کلم بروکلی نحوه کرم زدایی کلم بروکلی بهترین روش پخت کلم بروکلی,روش شستشوی کلم بروکلی,نحوه کرم زدایی سبزیجات,نحوه شستشوی انواع سبزیجات,نحوه شستن و پختن کلم بروکلی,مراحل شستشو و پخت کلم بروکلی,طرز شستن انواع سبزیجات

;vl cnhdd ;gl fv,;gd kp,i ;vl cnhdd ;gl fv,;gd fijvdk v,a \oj ;gl fv,;gd,v,a asja,d ;gl fv,;gd,kp,i ;vl cnhdd sfcd[hj,kp,i asja,d hk,hu sfcd[hj,kp,i asjk , \ojk ;gl fv,;gd,lvhpg asja, , \oj ;gl fv,;gd,xvc asjk hk,hu sfcd[hj

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

تصادفی از همه جا