جدیدترین های آشپزی

کاپوچینو موکا | طرز تهیه کاپوچینو موکا آمریکایی

در گروه:
کاپوچینو موکا | طرز تهیه کاپوچینو موکا آمریکایی

مواد لازم برای درست کردن موکا6 فنجان قهوه دم کشیده قوی و داغ

4 بسته کاکائو میکس آماده خامه ای

ربع فنجان شکر

2 فنجان نصف شیر نصف خامه

خامه زده شده شیرین (به دلخواه)

شکلات رنده شده (به دلخواه)


طرز تهیه کاپوچینو موکا آمریکاییموکا برخلاف اکثر نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو، در واقع نیاز به استفاده از شیر کف دار ندارد. این یعنی شما می توانید فقط با جوشاندن شیر در مایکروویو یا روی اجاق گاز، موکا درست کنید.

شیر سرد را دو دقیقه در مایکرویو بگذارید تا حرارت بالا ببیند. سپس هم بزنید و بعد حرارت دهید. هر 30 ثانیه یکبار آن را هم بزنید و دوباره حرارت دهید تا دمای آن به 160 درجه برسد. روی اجاق گاز هم از دماسنج مخصوص استفاده کنید تا شیر به درجه حرارت لازم برسد.


برای موکای سنتی، از پودر کاکائوی شیرین استفاده می شود. ولی در کافی شاپ ها اغلب به خاطر راحتی کار، از شربت شکلات با کیفیت استفاده می شود. شما می توانید از هر چیزی از شیرشکلات ساده گرفته تا تلخ، نیمه شیرین و حتی شکلات سفید استفاده کنید. حتی از شکلات رنده شده یا چیپس شکلاتی هم استفاده کنید، ولی باید آنها را خوب هم بزنید تا کاملاً در موکا حل شوند.

 

کاپوچینو موکا استفاده از شکلات ساده نوشیدنی غنی تر و غلیظ تری تولید می کند که همه آن را دوست دارند. شکلات تلخ با اسپرسو خوشمزه تر می شود، ولی اگر شما از طعم شکلات تلخ خیلی خوشتان می آید می توانید آن را در موکا هم بریزید.


حتی می توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و مقدار کمی نمک دریایی یا فلفل هم به آن اضافه کنید و به نوشیدنی تان طعم جدید و خوشمزه ای بدهید.

برای درست کردن موکا ابتدا باید قهوه داغ، میکس کاکائو و شکر را در قابلمه ای بریزید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود. نصف شیر نصف خامه را اضافه کنید و حدود 5 دقیقه روی حرارت متوسط بگذارید و گاهی هم بزنید تا داغ شود. سپس آن را در لیوان سرو کنید و روی آن خامه زده شده و چیپس شکلات بریزید و سرو کنید.

 

کاپوچینو موکا

نکات تکمیلی در مورد کاپوچینو موکا

کاپوچینو موکا جزو نوشیدنی - نوشیدنی گرم میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15 دقیقه میباشد .
کاپوچینو موکا را می توانید در وعده صبحانه - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

کاپوچینو موکا ، طرز تهیه کاپوچینو موکا آمریکایی

موکا اختراع آمریکایی بر مبنای کاپوچینوی ایتالیایی است. موکا مانند لاته بیشتر بر مبنای شیر جوش آمده درست می شود. با تهیه کاپوچینو موکا همراه نمناک باشید.

;h\,]dk, l,;h | xvc jidi ;h\,]dk, l,;h Hlvd;hdd

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا