طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

چند راهکار برای خواب راحت در هواپیما

در گروه: سلامت روان
چند راهکار برای خواب راحت در هواپیما

چند راهکار برای خواب راحت در هواپیما

شما تنها کسی نیستید که هنگام خواب درهواپیما با مشکل مواجه می شوید، اما انتخاب صندلی درست، آوردن لوازم مناسب و ایجاد تغییرات اندک در عادت های پرواز می تواند به خواب شما در هواپیما کمک کند. در زیر با رهنمودهایی برای راحت خوابیدن هنگام پرواز اشاره می کنیم:

1.خیره شدن به صفحه ی نمایش

اساسا نور آبی با تولید ملاتونین در مغز باعث خواب آلودگی شما می شود.اما در جایی که تاریک باشد.پس ممکن است این شرایط برای شما در هواپیما فراهم نباشد.در این صورت می توانید با خواندن کتاب خواب آلودگی را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

2.نوشیدن قهوه

چند نکته برای خواب راحت در هواپیما

بسیاری از اشخاص در هواپیما درخواست قهوه می دهند اما با این کار خود را بی خواب می کنند.بجای قهوه می توانید آب ؛چای گیاهی و یا شیر گرم سفارش دهید.کوکاکولا ؛ شکلات و کلا مواردی که دارای کافئین و شکر هستند شما را بی خواب می کنند.

3.شما صندلی اشتباه انتخاب کرده اید

اگر صندلی شما بین دو غریبه باشد بدون شک خوابیدن برای شما دشوار می شود.همچنین صندلی که کنار راهرو است؛ رفت وآمد خدمه و یا مسافرین بغلی شما باعث می شود نتوانید بخوابید.در این مواقع بهترین صندلی ؛ صندلی کنار پنجره است.گوشه ای دنج که با تکیه دادن به بدنه ی کناری می توانید به راحتی چرت بزنید.پس هنگام رزرو صندلی به این موارد توجه کنید.

 

4.مجهز باشید

نکاتی برای خواب راحت درهواپیما

برای خوابیدن مطمئنا ابزاری مورد نیاز است.مثلا با استفاده از گوش گیر و چشم بند می توانید شرایط را محیا کنید.بالش برای گردن را نیز فراموش نکنید.اگر دچار بی خوابی هستید می توانید از قرص خواب استفاده کنید و یا پودر ملاتونین و یا منیزیم. منیزیم یک ماده معدنی و ضد استرس است که خواب را برای شما راحت تر می کند.

5.آماده سازی در فرودگاه

برخی موارد را قبل از پرواز باید انجام داد تا سفر راحتی داشته باشید.مثلا یک وعده غذای معمولی و سبک استفاده کنید.تا زمانی که اینترنت دارید چند آهنگ آرامش بخش دانلود کنید و هنگام پرواز به آن گوش دهید تا آرام شوید و بر استرس پرواز خود غلبه کنید.

 

6.راحت باشید

در روز سفر لباس های سفت که بدن شما را منقبض می کند ؛نپوشید.از لباس و کفش راحتی استفاده کنید.چندین لباس روی هم بپوشید زیرا کابین ممکن است سرد ویا گرم باشد.در صورت گرما می توانید یکی یکی لباس ها را در بیاورید.

چند نکته برای خواب راحت درهواپیما

7.صحبت با صندلی بغل

در هواپیما حتی یک سلام ساده می تواند باب صحبت طولانی را باز کند البته همه ی اینا با شخصی که در کنار شما نشسته نیز بستگی دارد.پس زیاد صمیمی نشوید و اگر از شما سوالی پرسیده شد جواب کوتاهی دهید و سریع چشم بند خود را پایین بکشید.

چند راهکار برای خواب راحت در هواپیما

هنگام سوار شدن به هواپیما یکی از فکرهایی که دارید این است که بخوابید اما همیشه همه چیز آنطور که شما می خواهید پیش نمی رود.

]kn vhi;hv fvhd o,hf vhpj nv i,h\dlh

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا