طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

ماده شفابخش جدیدی برای درمان تومور مغزی کشف شد

ماده شفابخش جدیدی برای درمان تومور مغزی کشف شد

کشف چگونگی رشد تومور مغزی

گلیوما شایع ترین شکل از تومورهای بدخیم مغزی است که سالانه از هر 100000 نفر یک نفر به آن مبتلا می شود و متاسفانه درمانی نیز برای آن وجود ندارد. کارشناسان دریافته اند که سلول های موجود درون تومور مغزی(گلیوما) برای رشد، به چربی ها به عنوان یک مخزن انرژی تکیه دارند.

این یافته با باور علمی پیشین مبنی بر استفاده سلول های توموری از قندها به عنوان منبع انرژی متناقض است. این کشف جدید دیدگاه منحصربفردی را در مورد بیولوژی سلول های سرطان مغزی ارائه می کند که می تواند در درک بهتر رفتار تومورها کاربرد داشته باشد و درمان های موجود برای این بیماری را نیز بهبود ببخشد.

کشف رشد تومور مغزی

در این مطالعه، محققان دانشگاه نیوکاسل نشان دادند که سلول های گلیومایی زمانی که با دارویی به نام etomoxir تیمار شوند رشدشان آهسته تر می شود. این دارو مانع از تامین انرژی سلول ها از طریق استفاده از اسیدهای چرب می شود.

این کشف شواهد اولیه ای را مبنی بر وجود اهداف درمانی جدید (اسیدهای چرب و متابولیسم آن ها) ارائه می دهد که می تواند به آهسته کردن پیشرفت بیماری کمک کند.

ماده شفابخش جدیدی برای درمان تومور مغزی کشف شد

محققان دانشگاه نیوکاسل موفق شدند به چگونگی رشد تومورهای مغزی پی ببرند تا بتوانند از این طریق راهکاری برای درمان تومور مغزی بیابند.

lhni athfoa [ndnd fvhd nvlhk j,l,v lycd ;at an

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا