طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

غذای مضر و خطرناک تر از سیگار

در گروه: تغذیه
غذای مضر و خطرناک تر از سیگار

مصرف این غذای مضر به اندازه کشیدن سیگار خطرناک است!!!

 

غذای مضر همانطور که به راحتی می توان حدس زد گروه غذایی فست فودها هستند که به راحتی فرد را در مسیر ابتلا به انواع بیماری های خطرناک قرار می دهند.

مطالعات مرکز تحقیقات و پیشگیری ایلینویز آمریکا نشان می دهد که خوردن پیتزا به اندازه سیگار کشیدن برای افراد به ویژه کودکان مضر است.

  پیتزا محبوب ترین غذای کودکان در سراسر جهان است؛ درحالیکه بزرگترین منبع کالری، چربی های اشباع شده و نمک محسوب می شود. تحقیقات نشان می دهد که غذاهای حاوی پنیر چرب، نمک و گوشت به اندازه سیگار برای افراد مضر است.

 این رژیم غذایی علاوه بر افزایش چربی و فشار خون و اضافه وزن، باعث برهم زدن تعادل هورمون های کودکان می شود و کاهش یادگیری در آنان می شود.

مضرات فست فود

مضرات مصرف فست فود بر روی کودکان

 

معمولا کودکانی که از غذاهای آماده و فست فود استفاده می کنند، بسیار خشن و غیر قابل کنترل هستند.

 تحقیقات دیگری نشان می دهد که این کودکان پیشرفت درسی نیز ندارند و نسبت به کودکانی که رژیم غذایی سالم دارند، نمرات کمتری می گیرند؛ به علاوه اکثر آنان بیش فعال هستند.

 متاسفانه پیتزا با یک نوشیدنی شیرین در وعده غذایی استفاده می شود و مجموع تمام این عوامل بدن را در معرض دیابت قرار می دهد. مصرف یک وعده پیتزا باعث دریافت 230 کالری اضافی می شود.

 محققان به والدین هشدار داده اند که استفاده از رژیم غذایی سالم و متقاعد کردن فرزندان به استفاده از این رژیم، نیازمند یک برنامه مستمر، اراده قوی و مشاوره با متخصصین تغذیه است.

 سبزیجات و پروتئین های بدون چربی بهترین منبع تولید انرژی بدن؛ بخصوص در کودکان هستند.  

غذای مضر و خطرناک تر از سیگار

غذای مضر اما متاسفانه پرطرفدار به دلیل داشتن چربی اشباع شده ی بالا و نمک فراوان دلیلی است برای ابتلا به انواع بیماریهای خطرناک در بدن انسان به نوعی که پزشکان مضرات این غذا را با سیگار برابر می دانند.

ybhd lضv , oxvkh; jv hc sd'hv

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا