طراحی سایت

جدیدترین های آشپزی

طرز تهیه کوکی های سه رنگ کریسمس

در گروه: شیرینی پزی
طرز تهیه کوکی های سه رنگ کریسمس
مواد لازم برای کوکی های سه رنگ کریسمس
 
کره نرم  1 فنجان
پودر شکر   1 و نیم فنجان
تخم مرغ  1 عدد
عصاره وانیل  1 ق چ
آرد  2 و نیم فنجان
رنگ خوراکی ژله ای قرمز  1 ق چ
اسانس بادام  نصف ق  چ
رنگ خوراکی ژله ای سبز نئون   1 ق چ
اسانس پسته  2 – 3 قطره
رنگ خوراکی ژله ای سبز برگی    1 ق چ
 
 
 
 
کره و شکر را با هم مخلوط نموده 3 دقیقه هم بزنید تا کرمی شود . تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . آرد را اضافه کرده هم بزنید تا خمیر فرم بگیرد و اثری از آرد باقی نماند . خمیر را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید . رنگ قرمز و اسانس انیل را به یک قسمت اضافه کنید . رنگ سبز نئون و اسانس پسته را به قسمت دوم اضافه کنید و رنگ سبز برگی را هم با خمیر سوم مخلوط کنید .
اگر خمیرها بعد از اضافه کردن رنگ و اسانس خیلی چسبنده شدند میتوانید 1 قاشق 1 قاشق آرد اضافه کرده مخلوط کنید تا چسبندگیشان به زمانی که هنوز رنگشان نکرده بودید برسد .
هر رنگ را بین دو ورق کاغذ روغنی به اندازه حدود 20 * 15 سانتی باز کنید . سپس خمیر سبز نئون را روی خمیر قرمزگذاشته و خمیر سبز برگی را روی آن قرار داده و خمیر ها را در یک پوشش پلاستیک به مدت 2 ساعت تا 1 شب در یخچال بگذارید خنک و سفت شوند .
فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .
خمیر سه رنگتان را که کاملا خنک شده از طول به دو قسمت مساوی برش بزنید . یک قسمت را به یخچال برگردانده و نیمه ی دیگر را نیم سانتی برش بزنید .
برشها را با فاصله ی 2 سانتی از هم در سینی که با کاغذ روغنی پوشانده اید بچینید و به مدت 9 – 12 دقیقه در فر بگذارید بپزند . بعد از پخت 2 دقیقه بگذارید در دمای محیط از حرارت بیوفتند و سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شوند و بقیه ی خمیر را به همین شکل بپزید .
من این کوکیها رو برای کریسمس درست کردم برای همین ازین ترکیب رنگی استفاده کردم ولی شما میتوانید رنگها را کاملا به سلیقه ی خودتان تهیه کنید یا اگر تمایلی به استفاده از رنگهای خوراکی ندارید میتوانید از زعفران دم کرده خیلی غلیظ یا قهوه ی دم کرده ی خیلی غلیظ برای رنگ آمیزی کوکی ها استفاده کنید .
 

نکات تکمیلی در مورد کوکی های سه رنگ کریسمس

کوکی های سه رنگ کریسمس جزو کیک و شیرینی - کلوچه و کوکی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 45 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15 دقیقه میباشد .
کوکی های سه رنگ کریسمس را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کوکی های سه رنگ کریسمس

xvc jidi ;,;d ihd si vk' ;vdsls

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا