جدیدترین های بهداشت و سلامت

ریزش مو | خوراکی های که “ریزش مو” را شدیدتر می کنند

در گروه:
ریزش مو | خوراکی های که “ریزش مو” را شدیدتر می کنند

ریزش مو را کدام خوراکی ها بدتر می کنند؟

ریزش مو مشکلی است که بسیاری از زنان و مردان برای درمان آن راه حل های مختلفی را امتحان می کنند. یکی از راهای درمان ، تغذیه است که گاهی اشتباها مواد غذایی مضر برای مو توسط فرد مصرف می شود.
اگر ریزش مو دارید و موهایتان نازک شده یا در آستانه نازک شدن و کم شدن است قطعاً نمی خواهید با مصرف مواد غذایی یا نوشابه های مضر این وضعیت را بدتر کنید.

علت ریزش مو کمبود پروتئین و بالا رفتن جیوه و قند مصنوعی در بدن است؛ در نتیجه بدترین غذاها برای سلامت موهای شما این غذاها هستند.

1-اره ماهی

میزان بالای جیوه موجب ریزش مو می شود. طبق یک قانون کلی هرچه ماهی بزرگتر باشد میزان جیوه آن بیشتر است (البته استثناهایی هم وجود دارد) برخی انواع ماهی مثل اره ماهی، ماهی خال مخالی، و حتی برخی از انواع ماهی تن.

2-نوشابه های رژیمی

این هم دلیل دیگری بر این ادعاست که نوشابه رژیمی از نوع معمولی آن بهتر نیست. شیرین کننده های مصنوعی خصوصاً آسپارتام با ریزش مو ارتباط دارند.

 نوشابه های رژیمی

نوشابه های رژیمی ریزش مو را بدتر می کنند

3-شکر

امسال رسماً سال کنترل مصرف شکر است و خواستن موهای خوش حالت برای شما دلیل دیگری است برای عدم استفاده از شکر. پروتئین فوق العاده برای موهای شما مهم است و شکر مانع جذب آن است. از شکر اضافی و غذاهایی که شکر پنهان دارند دوری کنید.

4-آرد سفید

آردهای سفید معمولاً همراه با شکر هستند. نان سفید، کیک، شیرینی، ماکارونی سفید و دیگر نشاسته تصفیه شده و فرآوری شده در بدن به شکر تبدیل شده و موجب نازک شدن تارهای مو می شوند. بهتر است به جای مصرف کروسانت (نوعی نان صبحانه) تا جائیکه ممکن است از آرد سبوس دار استفاده کنید.

5-الکل

الکل جذب زینک که ماده معدنی مورد نیاز جهت سلامت و رشد موها است را کاهش می دهد. همچنین موها را خشک کرده و موجب شکنندگی آن ها می شود. الکل همچنین اثرات بدی برروی پوست دارد. اگر صورت تان پیرتر از سن واقعی تان است، مقصرش الکل است.

ریزش مو ، خوراکی های که ریزش مو را شدیدتر می کنند

در رابطه با یکی از راههای درما ریزش موی سر با مواد غذایی مفید برای مو شنیده اید اما شاید ندانید که در برنامه غذایی شما خوراکی های جاگرفته اند که “ریزش مو” را بدتر و شدیدتر می کنند.

vdca l, | o,vh;d ihd ;i “vdca l,” vh andnjv ld ;kkn

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا