جدیدترین های بهداشت و سلامت

دلیل نازایی | رژیم غذایی که دلیل نازایی زنان و مردان است

در گروه:
دلیل نازایی | رژیم غذایی که دلیل نازایی زنان و مردان است

رژیم غذایی  که دلیل نازایی است

رژیم غذایی و داشتن یک تغذیه مناسب اصلی در ابتلا و یا درمان نازایی و ناباروری زنان و مردان است چرا که تغذیه نادرست و غلط نقش بسزایی در ناباروری مردان دارد و می تواند تاثیر بسیار زیادی در بچه دارشدن آنان بگذارد رژیم غذایی نادرست و رعایت نکردن رژیم غذایی صحیح و سالم نقش مهمی در فرزنددارشدن آنان دارد!

محققان می گویند مردانی که رژیم های غذایی بد و یا مملو از چربی اشباع شده دارند، شانس پدر شدن خود را به نصف کاهش می دهند.

دانشمندان هشدار داده اند که رژیم های فاقد ارزش غذایی با کاهش میزان باروری ارتباط دارد و چربی بیش از حد در این رژیم ها باعث پایین آمدن شمار اسپرم ها می شود.
گرچه تاثیر اضافه وزن در کاهش باروری افراد چاق در قیاس با افراد لاغر پیش از این هم مشخص شده بود، اما تحقیق جدید نشان می دهد حتی افراد لاغر در صورت مصرف حجم زیاد خوراکی های فاقد ارزش غذایی، به توان باروری خود آسیب می زنند.

رژیم غذایی

رژیم غذایی و غذاهای چرب یکی از اصلی ترین دلیل نازایی است

کدام رژیم غذایی علت و دلیل نازایی و ناباروری زنان و مردان است؟

سه مطالعه جدید که در یک کنفرانس باروری در آمریکا ارائه شد، نشان می دهد که مصرف زیاد خوراکی های چرب امکان باردار شدن زوج ها را کاهش می دهد و در موارد لقاح خارج از رحمی نیز موجب می شود جنین های ضعیف تولید شوند.
گروهی از محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد و بیمارستان جنرال ماساچوست، در یک مطالعه تاثیر مصرف چربی های ترانس را بر میزان باروری 141 مرد که سعی می کردند از طریق لقاح خارج رحمی بچه دار شوند، بررسی کردند.
محققان متوجه شدند که میزان باروری در زوج هایی که مردان آنها بیشترین میزان چربی های ترانس را در رژیم های غذایی خود داشتند، در پایین ترین سطح قرار داشت.

براساس این تحقیق، مردانی که بهترین رژیم غذایی را داشتند، از 83 درصد توان باروری برخوردار بودند، اما باروری مردانی که بدترین رژیم غذایی را داشتند و 20 درصد کالری آنها از چربی های ترانس تامین می شد، 47 درصد بود.
چربی های ترانس در مارگارین، کیک ها، بیسکویت ها و غذاهای رستورانی دیده می شود

دلیل نازایی ، رژیم غذایی که دلیل نازایی زنان و مردان است

مطالعات و تحقیقات در رابطه با نازایی و ناباروری زنان و مردان رابطه تغذیه و بچه دارنشدن را ثابت کرده است . رژیم غذایی که شایداکثر زوجین با علاقه آن رادربرنامه غذایی خود می گنجانند دلیل نازایی و ناباروری انهاست.

ngdg khchdd | vژdl ybhdd ;i ngdg khchdd ckhk , lvnhk hsj

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا