طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

خطری بزرگ برای چشمان خانم ها

خطری بزرگ برای چشمان خانم ها

خانم ها مواظب خطرات چشم خود باشند

  یکی از  فوق تخصصان  پیوند قرنیه با اشاره این که بی توجهی به رعایت بهداشت چشم از عوامل مستعدکننده «شالازیون» است، گفت:این عارضه در زنان شیوع بیشتری دارد که به علت شست وشوی نامناسب آرایش چشم ها ایجاد می شود.

 دکتر محمدرضا فرتوک زاده با اشاره به این که شالازیون اغلب با گل مژه اشتباه گرفته می شود، افزود:این عارضه در اثر تجمع غدد چربی پلک ایجاد می شود که در صورت بی توجهی به درمان به موقع تبدیل به یک توده کوچک برجسته، سفت و بدون درد می شود.
 
چشم

بیماری شالازیون چشم

 
البته اگر در سه هفته اول ابتلا به بیماری، کمپرس آب گرم  و یا همان پارچه ای خیس شده با آب گرم روی پلک بسته به مدت چند دقیقه یا شست و شوی روزانه چشم انجام گیرد، این عارضه به طور کامل درمان می شود.
 
همچنین پزشکان معتقدند که رعایت نکردن بهداشت، ورود گرد و غبار و دود ماشین از عوامل مستعد کننده این عارضه است، در انتها بهتر است بدانیم که بیشتر زنان مبتلا به این بیماری می شوند، چرا که اغلب پس از آرایش، چشم های خود را کامل شست و شو نمی دهند.

خطری بزرگ برای چشمان خانم ها

چشم یک عضو حساس و در عین حال یکی از زیباترین عضو های هر انسانی است. خانم ها به دلیل آرایش باید نکاتی را در مورد سلامت چشم ها بدانند تا دچار مشکل نشوند.

oxvd fcv' fvhd ]alhk ohkl ih

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا