جدیدترین های بهداشت و سلامت

بهترین دهانشویه | بهترین دهانشویه گیاهی و خانگی را بشناسید

در گروه:
بهترین دهانشویه | بهترین دهانشویه گیاهی و خانگی را بشناسید

چای مفید برای دندان بهترین دهانشویه گیاهی و خانگی

بهترین دهانشویه چه می تواند باشد به جز مواد طبیعی که در دل طبیعت یافت می شود. گیاهان دارویی سرشار از خواص هر کدام با دارا بودن فوایدی غنی در درمان بیماری ها عمل می کنند. چای هم یکی از این گیاهان دارویی و پرخاصیت است که برای استفاده هر چه بهتر می توان از آن به عنوان یک دهانشویه گیاهی بهره برد.

کارشناسان برای به دست آوردن سلامت دهان و دندان به افراد توصیه می کنند پس از خوردن غذا و مسواک زدن، دهان خود را با چای نیمه گرم کم رنگ قرقره کنند.

چای برای دندان

چای بهترین دهانشویه برای دندان

روش شستشوی دهان و دندان با چای یا هان بهترین دهانشویه گیاهی

گفتنی است، نتایج تحقیقات پژوهشگران دانشگاه Hasanamba در کشور هندوستان نشان داده است که شستشوی دهان با چای به مدت 30 ثانیه، دو بار در روز می تواند سبب از بین رفتن پلاک های دندانی و کاهش التهاب و عفونت لثه شود.

کارشناسان علت این موضوع را وجود نوعی ماده شیمیایی در انواع چای شامل چای سیاه، چای سبز و یا چای سفید می دانند که دارای خواص ضدباکتری است.

کارشناسان بر این اساس هشدار می دهند جز در موارد ضروری و به مدت محدود و تحت نظر دندانپزشک، افراد از دهان شویه های صنعتی با ترکیبات گوناگون استفاده نکنند؛ زیرا علاوه بر نابودی تدریجی تمامی باکتری های مفید محیط دهان و دندان، رنگ طبیعی دندان ها تغییر خواهد کرد.

پزشکان، آب نمک و نیز چای ملایم کم رنگ را از جمله دهانشویه های طبیعی و غیرمخرب برای حفظ سلامت دهان و دندان معرفی کرده اند که علاوه بر سازگاری با محیط دهان و دندان باعث نابودی باکتری های مفید نیز نمی شود.

در مهمانی ها و اماکنی که امکان مسواک زدن وجود ندارد، شست وشو و قرقره دهان با چای، به ویژه پس از مصرف شیرینی، شکلات، آبنبات و سایر شیرینی های سنتی که به ویژه حالت چسبندگی دارند، به عنوان یک راه حل پیشگیرانه از آسیب دیدگی دندان ها و التهاب لثه توصیه اکید می شود.

بهترین دهانشویه ، بهترین دهانشویه گیاهی و خانگی را بشناسید

کارشناسان و متخصصان بهداشت و بیماریهای دهان و دندان بعد از مطالعات دقیق بر روی یکی از نوشیدنی های طبیعی در رابطه با بهداشت دهان و دندان به بهترین دهانشویه ی گیاهی رسیدند.

fijvdk nihka,di | fijvdk nihka,di 'dhid , ohk'd vh fakhsdn

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا