طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

بررسی اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

در گروه: سلامت جنسی
بررسی اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

  مهمترین سوالات در رابطه با اعتیاد جنسی در افراد متاهل شامل موارد زیر است:


 ● چه تفاوتی بین شخصی که از لحاظ جنسی معتاد است با فردی که از لحاظ جنسی بسیار فعال است وجود دارد ؟
 ▪ شخصی که از لحاظ جنسی بسیار فعال است با داشتن رابطه جنسی راضی می شود. در واقع این رابطه برای او جایگزین چیز دیگری نیست. زمانی که همسر او به او می گوید” نه ” برای آنها به این مفهوم نیست که کاملاً از طرف همسرشان رد شده اند. و باعث نمی شود که آنها خانه را ترک گفته و دست به اعمال دیگری بزنند. اگر شما چنین رفتارهایی از خود نشان می دهید، ممکن است از لحاظ جنسی معتاد باشید.

 ● آیا ممکن است شخصی به خود ارضایی یا استمنا معتاد شود؟
 ▪ بله، این یکی از عمده ترین شکل های اعتیاد جنسی است . این اعتیاد تقریباً اولین رفتار جنسی ما بوده و به طور مرتب تکرار شده است. و از جایی شروع می شود که شخص به سن بلوغ رسیده از لحاظ جنسی در فشار قرار می گیرد و بر خلاف بقیه ویژگی های اکتسابی تا مدت زیادی فعال می ماند.

هرزه نگاری ( پورنوگرافی) چه نقشی در اعتیاد جنسی بازی می کند؟
▪ برای اغلب معتادین جنسی ترکیبی از پورنوگرافی و خود ارضایی اساس اعتیاد آنها را تشکیل می دهد. بسیاری از معتادین برای آزادی از این ترکیب با مشکلات بزرگی مواجه می شوند. پورنوگرافی به همراه تخیلات، دنیایی غیر واقعی برای شخص معتاد به وجود می آورد که در سرتاسر دوران نوجوانی و بقیه مراحل رشد همراه او می ماند. و برای آنها یک رابطه جنسی غیر واقعی بوجود می آورد که باعث می شود تا از لحاظ جنسی و احساسی به استقلال برسند و قبل از اینکه با یک شخص واقعی ارتباط جنسی داشته باشند، صدها بار این رابطه را به صورت غیر واقعی برقرار کرده اند.

● آیا ممکن است شخصی از لحاظ جنسی معتاد باشد ولی با زوج یا زوجه خود رابطه جنسی نداشته باشد؟
▪ بله این مرحله بعدی اعتیاد جنسی است و ما آن را آنورکسیای جنسی یا بی میلی جنسی می نامیم. در این مرحله شخص معتاد ترجیح می دهد به جای رابطه جنسی صحیح با همسرش، به دنیای تخیلات خود و ارتباط جنسی در تخیلات خود بپردازد. شخص معتاد بی میل، از داشتن رابطه جنسی با همسر خود امتناع می کند و در نتیجه این زوج به صورت نامرتب رابطه جنسی خواهند داشت و آن هم به اصرار زوج سالم و نه شخص معتاد.

● از دید یک زوج یا زوجه، زندگی با شخص معتاد چگونه است؟
▪ زنان و شوهران شخصی که از لحاظ جنسی معتاد است، احساسات مشابهی را گزارش کرده اند. احساس تنهایی، احساسی که تقریباً درهمه موارد مشترک است. این احساس که او نمی تواند شخص راحتی باشد و در مورد خود واقعی اش صحبت کند نیز یکی از احساسات است. احساس ناامیدی از این مسئله که شما نمی توانید کاری برای او انجام دهید. و احساس خشم از برآورده نشدن بسیاری از احساسات . چیزی است که در بسیاری از افراد مخصوصاً زنان اشخاص معتاد دیده شده است.

● آیا زوج یا زوجه شخص معتاد جنسی می تواند به او کمک کند؟ حتی اگر او این کمک را رد کند؟
▪ بله، حتی اگر شخص معتاد این مسئله را نپذیرد و یا آن را انکار کند، همسر او می تواند برای خود کمک و حمایت دریافت کند. احساس خشم، باختن، تنهایی و بسیاری احساسات دیگر در طول سال ها زندگی با اعتیاد روی زندگی شخص تاثیر می گذارد. این احساسات باید درمان شوند، چه همسر شخص معتاد با او بماند یا نه. این اعتیاد به شما به عنوان همسر هیچ ارتباطی ندارد. اعتیاد جنسی شخص معتاد بسیار قبل از اینکه او شما را ملاقات کند شروع شده بود. این اعتیاد جنسی رشد خواهد کرد و هر کسی را که با شخص معتاد ارتباط دارد تحت تأثیر قرار خواهد داد.

● آیا درمانی برای اعتیاد جنسی وجود دارد؟

▪ بله ، برای اعتیاد جنسی نیز درمان وجود دارد. این درمان زمان و کار زیادی می برد، مخصوصاً در سال اول درمان. اما با کمک هدفمندانه شخص معتاد جنسی می تواند آزادی را تجربه کرده، در احساسات، روابط، موضوعات جنسی، مسائل مالی و حتی اوضاع روحانی ترمیم و خوشی را تجربه کند. ازدواجهایی بوده اند که پس از بهبودی شخص معتاد، ترمیم شده اند. اشخاص معتاد پس از درمان زندگی بسیار شادی را تجربه خواهند کرد، بیشتر از چیزی که تصورش را بکنند. درمان های موفق بسیار دیده شده اند. مطمئنا برای آنانی که می خواهند روی این مسئله کار کنند و شفا یابند امکان معالجه وجود دارد.

● آیا امکان دارد زنان نیز از لحاظ جنسی معتاد باشند؟
▪ بله، تعداد زنانی که برای معالجه اعتیاد جنسی شان اقدام می کنند روز به روز در حال افزایش است. عملکردها همان است و شامل خود ارضائی، پورنوگرافی، اینترنت و روابط نامشروع است.

● آیا راهی وجود دارد تا به فرزندانمان در این زمنیه کمک کنیم؟
▪ بله بسیاری از افرادی که برای معالجه مراجعه کرده اند، اذعان نموده اند که پدرانشان نیز با اعتیاد جنسی درگیر بوده اند و درگیر مشکلاتی نظیر پورنوگرافی، عادت های جنسی و هرزگی بوده اند. آنها همچنین از نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با امور جنسی رنج می بردند.

بررسی اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

برای اغلب معتادین جنسی ترکیبی از هزره نگاری ( پورنوگرافی) و خود ارضایی اساس اعتیاد آنها را تشکیل می دهد. بسیاری از معتادین برای آزادی از این ترکیب با مشکلات بزرگی مواجه می شوند.

fvvsd hujdhn [ksd nv fdk htvhn ljhig

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا