طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

با ژل طبیعی گوجه فرنگی پوست را جوان کنید

در گروه: پوست و مو
با ژل طبیعی گوجه فرنگی پوست را جوان کنید

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی به علت داشتن ویتامین C و پتاسیم زیاد در تنگ کردن منافذ پوست مؤثر است و آنتی اکسیدان های موجود در گوجه می تواند از پیری زودرس پوست پیشگیری کرده و استرس های اکسیداتیو را کاهش دهد. گوجه همچنین منبع غنی ویتامین A ، C و E است که می تواند به پوست درخشش خاصی دهد.

همان طور که مزه و بوی خوب گوجه دهان هر کسی را آب می اندازد، مولکول های فعال موجود در آن نیز می تواند از اپیدرم محافظت کرده و از آسیب دیدگی سلول ها در طول زمان پیشگیری کند و در این زمینه بسیار تاثیر گذار باشند .

گوجه فرنگی

شادابی و جوانی پوست با گوجه فرنگی

ژل طبیعی گوجه فرنگی برای پوست

برای جوانسازی و پیشگیری از ایجاد چین و چروک حفظ رطوبت پوست ضروری است .

در پوست هایی که از رطوبت کافی برخوردار نیستند باید با آب رسانی مناسب به سلول های پوست به فرآیند ترمیم و بازسازی آن کمک کرد .

رفع تجمع چربی بیش از حد در پوست در ایجاد طراوت پوست موثر است، تابش آفتاب به خاطر اشعه ماورای بنفش موجب تحریک پوست و تجمع چربی زیاد بر سطح پوست می شود .

در برخی مشاغل مانند افرادی که با شوینده های اسیدی حساسیت زا سر و کار دارند یا کسانی که با سنگ و خاک مجاورت دارند احتمال بروز آلرژی های پوستی افزایش پیدا می کند .

در حفظ زیبایی پوست مسئله پیشگیری و مراقبت حائز اهمیت است که استفاده از کرم های ضدآفتاب و مرطوب کننده های متناسب با نوع پوست در ایجاد لطافت و شادابی آن تاثیر چشمگیری دارد .

به طور کلی برای انجام پاکسازی پوست باید از شوینده های مجاز و مناسب که چربی های زائد را از روی پوست رفع می کنند استفاده کرد تا پوست بتواند روند ترمیم و بازسازی را به خوبی انجام دهد .

افرادی که دارای طبع مرطوب هستند معمولا در معرض مشکلات پوستی نیستند و بیشتر افراد دارای طبع گرم و خشک، سرد و خشک دچار مشکلات پوستی می شوند، همچنین در افراد دارای طبع صفراوی خشکی پوست بیشتر مشاهده می شود .

افراد باید از استعمال دخانیات، مصرف غذاهای صفرا ساز مانند ادویه جات، شکلات، غذاهای سرخ کردنی و فست فودها برای داشتن پوست سالم پرهیز کنند .

گوجه فرنگی

 

 

شادابی و جوانی پوست با گوجه فرنگی

پاکسازی کبد، روده و کلیه ها در ایجاد شادابی و سلامت پوست حائز اهمیت است، مصرف آب انار، جوشانده عناب و انواع میوه ها و سبزیجات تازه در ایجاد سلامت پوست بسیار اهمیت دارد .

مصرف عرق شاتره، کاسنی، خارشتر، خارخاسک و کیالک 3 استکان در روز، نیم ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از صرف غذا به همراه یک قاشق چای خوری سکنجبین موجب پاکسازی سیستم خونرسانی می شود .

لایه برداری آرد باقالا، آرد عدس به همراه کمی کف دریا، سدر ، بابونه، ماست و لیمو ترش به عنوان ماسک به مدت 20 تا 30 دقیقه بر روی پوست برای سلامت آن توصیه می شود، لازم به ذکر است که در پوست های چرب، سرکه و در پوست های خشک شیر به جای آن استفاده شود .

استفاده از روغن گل راعی، روغن گل مغربی، روغن بابونه و روغن بادام شیرین در پوست های خشک سبب آب رسانی و لطافت آن می شود، خوردن میوه هایی مثل سیب، لیموترش، آناناس، شلیل، لیمو شیرین، کاهو و خیار موجب پاکسازی خون و طراوت پوست می شود .

استفاده از ماسک کدو، خیار و پوست موز تاثیر زیادی در رطوبت رسانی و جوان سازی پوست دارد .

استفاده از ماسک گوجه فرنگی سالم و رسیده بر روی پوست می تواند به لایه برداری و رفع چین و چروک صورت و پاکسازی آن کمک کند .

استفاده از ژل آلوئه ورا به دلیل خواص فراوانی که در جوانسازی پوست و از بین بردن جای جوش دارد 10 تا 15 دقیقه بر روی پوست سبب آب رسانی سریع و ترمیم کنندگی پوست و عوارض ناشی از آفتاب سوختگی می شود .

بخور بابونه، گل بنفشه و تخم گیشنیز در پاکسازی پوست تاثیر چشمگیری دارد، همچنین در پوست های دارای جوش های عفونی بخور بابونه، پونه و تخم گیشنیز بسیار موثر است .

مدت زمان انجام بخور باید 10 تا 15 دقیقه و یک روز در میان صورت بگیرد، استفاده زیاد از بخور سبب خروج چربی زیر پوست و از بین رفتن رطوبت پوست می شود .

استفاده از ترکیب صدر و بابونه به همراه سرکه یا گلاب به عنوان ماسک برای از بین بردن جوش های سر سیاه تاثیر چشمگیری دارد .

با ژل طبیعی گوجه فرنگی پوست را جوان کنید

مصرف میوه و سبزیجات و گیاهان دارویی می توانند به جوانی و شادابی پوست کمک بسیاری کنند که گوجه فرنگی یکی از میوه هایی است که در جوان سازی و شادابی پوست تأثیر بسزایی دارد

fh ژg xfdud ',[i tvk'd \,sj vh [,hk ;kdn

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا