طراحی سایت

جدیدترین های بهداشت و سلامت

با این روش پوست شما جوان می شود

در گروه: پوست و مو
با این روش پوست شما جوان می شود

با انجام این کارها پوست جوان داشته باشید

 

 با گذشت زمان، به دلیل تغییرات در شرایط سلول های پوستی با سرعت کندتری احیا می شوند که همین مسئله به خاطر تجمع سلول های مرده موجب ضخامت اپیدرم پوست می شود. فیبرهای کلاژن عملکرد صحیحی ندارند، غدد عرقی تحلیل رفته و در نتیجه رطوبت رسانی کمتر می شود. در این صورت است که چین و چروک ها به تدریج ظاهر شده و پوست شل می شود. 

مهم ترین علل پیر شدن پوست بیشتر از آنکه به سن مربوط باشد به تاثیرات نور خورشید بر می گردد. نشانه های آن که روی صورت و دست ها ظاهر می شود این نکته را به خوبی ثابت می کند. تاثیرات سوء دائمی نور خورشید بر پوست علاوه بر اینکه ظاهر پوست را خراب می کند به لایه های عمقی تر نیز آسیب می رساند که اکسیداسیون را در پی دارد. متاسفانه تاثیر منفی نور خورشید از کودکی به تدریج جمع می شود. 
 
علاوه بر خشکی که یکی از علائم پیر شدن پوست است، دیگر نشانه های آن عبارتند از: 
 
- چین و چروک پوست
- کاهش حالت کشسانی و انعطاف پذیری در پوست 
- بروز لکه های قهوه ای ( این لکه ها هیچ خطری ندارند)
- زمینه مساعد برای ایجاد لخته های خون به خصوص پشت دست ها و ساعد.
 
گرچه می توان با اعمال بعضی روش ها روند پیر شدن پوست را کندتر کرد اما توقف آن و باز گرداندن آن حالت غیر ممکن است. سرعت پیر شدن پوست در وهله اول به وراثت و سپس به سبک زندگی برمی گردد. افرادی که پوست روشن دارند، آسیب پذیری بیشتری نسبت به اشعه های فرابنفش دارند و در نتیجه مستعد پیر شدن پوست هستند. سیگار کشیدن را نیز عامل مهم دیگری در بروز زود هنگام این مشکل دانست. 
 
 

پوست

راه های محافظت از پوست 

 
پیشگیری
 
- محافظت از پوست در برابر اشعه های خورشید با لباس های مناسب و کرم ضد آفتاب. بسیاری از این کرم ها از پوست در برابر اشعه های UVB محافظت نمی کنند و تنها مانع از اشعه های UVA می شوند. محصولاتی حاوی اکسید روی و اکسید تیتان ارجحیت دارند. دقت کنید که  باید همیشه این محافظت پوستی انجام شود زیرا حدود 80% قرار گرفتن در معرض خورشید در زمان های کوتاه اتفاق می افتد. 
- دوری از هر گونه مواد مخدر
- مراقبت خوب و توجه کافی به پوست. پوست صورت را دو بار در روز با صابون ملایم یا کرم پاک کننده تمیز کنید. با ضربه های آرام و بدون کشیدن حوله آن را خشک کنید و سپس کرم مرطوب کننده بزنید. 
- تغذیه صحیح. برنامه غذایی سرشار از میوه ها، سبزیجات و روغن زیتون اثرات کسیداسیون را کاهش می دهد. 
- ورزش. انجام تمرینات جسمانی سبب جریان خون بهتر می شود که برای محافظت پوست ضروری است.
 

با این روش پوست شما جوان می شود

داشتن پوستی جوان همیشه بستگی به سن ندارد بلکه روش ها وتکنیک هایی در برنامه ی روزانه وجود دارد که نقش آنها مهم تر از سن است.

fh hdk v,a \,sj alh [,hk ld a,n

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا