جدیدترین های بهداشت و سلامت

اشتباهات رایج در پیاده روی مانع کاهش وزن شما می شود

در گروه:
اشتباهات رایج در پیاده روی مانع کاهش وزن شما می شود

اصول پیاده روی کاهش وزن و لاغری

زمانی که در اطراف شهر و یا پارکها هستید متوجه افرادی خواهید شد که تند پیاده روی می کنند.اگر شما هم مایل به کاهش وزن خود و رسیدن به وزن ایده آل هستید می توانید این ورزش و تفریح را در هر زمانی انجام دهید و به تدریج عادات زندگیتان را تغییر دهید تا به هدف خود برسید.

همه می دانیم که پیاده روی منظم مزایای فراوانی دارد. از کمک به کاهش وزن گرفته تا کنترل استرس، کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری های مزمن. از طرفی آسان ترین و کم هزینه ترین راه برای کمک به سلامت محسوب می شود، چون در واقع به جز یک جفت کتانی به چیز دیگری نیاز نخواهید داشت. آن دسته از افرادی را که مدام به شما می گویند نمی توانید با پیاده روی وزن کم کنید، نادیده بگیرید.

پیاده روی و کاهش وزن

مطالعات محققان نشان می دهند که سریع دویدن باعث کاهش وزن می شود؛ پیاده روی هم در کنار مزایای بسیاری که دارد، به کاهش وزن کمک می کند. فقط کافی است مطمئن شوید که از زمان دویدن خود حداکثر استفاده را می کنید و مرتکب اشتباهات رایج نمی شوید. در ادامه شما را با 7 اشتباه شایع هنگام پیاده روی آشنا می کنیم.

1- پیاده روی تکراری در هر روز

فرقی نمی کند روی تردمیل باشید یا برای پیاده روی بیرون بروید، اگر نتوانید طبق برنامه عمل کنید، همه چیز برایتان خسته کننده خواهد شد. دیزی گیبسون که یک مربی تناسب اندام است در این باره می گوید:«بدن انسان به سرعت با عملکرد ارگان ها سازگاری پیدا می کند.» این فرآیند بسته به سطح تناسب اندام شما معمولا 2 تا 3 ماه به طول می انجامد. این بدان معنی است که در طولانی مدت با تکرار روال پیاده روی روزانه خود کالری کمتری می سوزانید. برای جلوگیری از بروز این مشکل، به پیاده روی خود تنوع دهید. مثلا می توانید یک مسیر یا محیط جدید را برای پیاده روی انتخاب کنید. پس از گذشت 3 ماه، یک چالش جدید را امتحان کنید.

2- پیاده روی با سرعت ثابت

پیاده روی با سرعت ثابت چربی های اضافی شما را می سوزاند، اما بدن در نهایت با این شرایط سازگاری پیدا می کند و روند چربی سوزی متوقف می شود. برای جلوگیری از این معضل، بهتر است هفته ای یک بار فشار بیشتری به خود بیاورید تا بیشتر عرق کنید.

3- داشتن بنیه ضعیف

قوی بودن عضلات شکم صرفا برای نمایش نیست. کسانی که شکم های صاف و تخت دارند، بعضا در دویدن مشکل دارند. ضعیف بودن عضلات شکم باعث می شود که حین دویدن فرم مناسبی نداشته باشید و به ریه فشار بیاورید. شما می توانید با کار کردن روی عضلات شکم، خود را تقویت کنید. همچنین می توانید حین پیاده روی یک کتاب روی سرتان بگذارید و در عین حال تمرکز خود را حفظ کنید.

4- عدم توجه به وعده های غذایی

اغلب مردم بیش از آنکه کالری بسوزانند، کالری دریافت می کنند. در صورتی که از این معضل آگاهی نداشته باشید، خبری از کاهش وزن نخواهد بود. شما نمی توانید با داشتن یک رژیم غذایی ضعیف وزن کم کنید. سعی کنید به مدت چند روز تمام غذاها و نوشیدنی هایی را که میل می کنید روی کاغذ بنویسید. این کار را به مدت 6 هفته ادامه دهید تا بر وعده های غذایی خود کنترل پیدا کنید.

5- برداشتن گام های بلند

برداشتن گام های بلند باعث کاهش سرعت شما شده و نمی گذارد کالری بسوزانید. شما می توانید با بررسی طول قدم های خود حین پیاده روی از تناسب گام هایتان مطلع شوید. این کار را برای هر یک از پاها انجام دهید تا طول گام هایی که بر می دارید، به حالت طبیعی برگردد.

6- عدم ثبت پیشرفت ورزشی 

اگر میزان پیشرفت خود را در طول یک دوره مشخص ثبت و ارزیابی نکنید، نمی توانید بفهمید که در چه مواقعی به تغییر نیاز دارید. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، بهتر است یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و زمان، طول گام ها و مسافت پیاده روی خود را در آن ثبت نمایید. هر هفته تلاش کنید که یک رکورد جدید به ثبت رسانید. مثلا می توانید هر هفته چند دقیقه به زمان پیاده روی خود اضافه کنید یا رکورد زمان پیاده روی قبلی خود را بشکنید.

7- پوشیدن کفش های کهنه یا نامناسب

اگر کفش مناسب نپوشید، نمی توانید سریع و طولانی پیاده روی کنید. جنی شاتزل، مربی تناسب اندام در سانتا باربارا، کالیفرنیا در این باره می گوید:«پوشیدن کفش نامناسب می تواند باعث التهاب ساق پا، پلانتار فاسیا (درد پاشنه پا)، خار پاشنه و کمردرد شده و شما را به طور کامل از بازی خارج کند.» برای جلوگیری از بروز این مشکل، به یک فروشگاه مجهز رفته و از یک فرد با تجربه بخواهید که کفشی مناسب پاهای شما برایتان بیاورد.
 

اشتباهات رایج در پیاده روی مانع کاهش وزن شما می شود

پیاده روی یکی از کم هزینه ترین و ساده ترین ورزش هایی است که می توان در هر شرایطی آنن را انجام داد.اما اگر مدتهاست که به این ورزش پرداخته اید و کاهش وزنی در خود نمی بینید باید ایراد کار را پیدا کنید.

hajfhihj vhd[ nv \dhni v,d lhku ;hia ,ck alh ld a,n

امکان ارسال نظر وجود ندارد
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا