طراحی سایت

جدیدترین های آرایش و زیبایی

در گروه: سلامت پوست
آنچه در مورد لیزر پوست باید بدانید

لیزرها می‌توانند عوارضی را برای بدن به همراه داشته باشند‎

 

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با اشاره به عوارض احتمالی لیزر پوست، گفت: متأسفانه نظارت در حوزه اقدامات درمانی پوست و مو کمتر از سایر بخش‌ها بوده و زمینه را برای سودجویی کلاهبرداران فراهم کرده است.

 

طبایی در گفت‌وگویی،‌در ارتباط با لیزر پوست برای رفع لک‌های صورت یا موهای زائد اظهار داشت:‌لیزرها می‌توانند عوارضی را برای بدن به همراه داشته باشند که این مسئله بستگی به نوع لیزر و محلی که در بدن لیزر می‌شود دارد.

 

وی افزود: لیزرهای تهاجمی یا تخریبی سبب آسیب لایه‌های پوست شده و گاهی ترمیم آن بسیار مشکل و یا نشدنی است که عفونت، التهاب پایدار، سفید یا تیره شدن پوست از جمله عوارض لیزرهای تهاجمی است که برخی کوتاه‌مدت و برخی پایدار است.

 

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با تأکید بر اینکه افراد در انتخاب درمان‌گر باید دقت کنند تا از دستگاه‌های معتبر برای آنها استفاده شود، ادامه داد:‌بیمارستان‌های دولتی اغلب بخش تخصصی پوست و مراکز لیزر داشته و مراکز دانشگاهی نیز مجهز به این بخش هستند. همچنین متخصصین پوست در مطب نیز مجوز انجام لیزر را دارند.

 

طبایی گفت: افرادی که از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده می‌کنند، باید مسئله ارثی و هورمونی موهای زائد توجه داشته باشند چرا که اغلب این موها با لیزر قابل رفع نیست و تنها می‌تواند روشی برای کاهش رویش مو باشد.

 

این متخصص پوست عنوان کرد:‌انجام لیزر نیاز به جلسات متعدد با فواصل مختلف دارد که بر اساس محل مورد نظر در بدن پزشک این موضوع را تشخیص می‌دهد.

 

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی بیان داشت: متأسفانه نظارت در حوزه اقدامات درمانی پوست و مو کمتر از سایر بخش‌ها بوده و این مسئله زمینه را برای سودجویی کلاهبرداران فراهم کرده است و تبلیغات غیرواقعی نیز به این موضوع دامن زده‌اند.

 

طبایی تأکید کرد: مردم برای انجام لیزر به هیچ عنوان نباید به دنبال قیمت ارزان باشند چرا که زیبایی هزینه‌بر بوده و قیمت غیرمتعارف و پایین باید برای آنها زمینه تردید و شک را ایجاد کند.

 

منبع: سلامت نیوز

 

آنچه در مورد لیزر پوست باید بدانیدgdcv \,sj w,vj, gdcv \,sj, u,hvض gdcv \,sj, gdcv \,sj fvhd hd ,a, gdcv \,sj , l,, luhdf gdcv \,sj, t,hdn , lضvhj gdcv \,sj, u,hvض ulg gdcv \,sj, oxvhj gdcvgdcv \,sj w,vj, gdcv \,sj, u,hvض gdcv \,sj, gdcv \,sj fvhd hd ,a, gdcv \,sj , l,, luhdf gdcv \,sj, t,hdn , lضvhj gdcv \,sj, u,hvض ulg gdcv \,sj, oxvhj gdcvgdcv \,sj w,vj, gdcv \,sj, u,hvض gdcv \,sj, gdcv \,sj fvhd hd ,a, gdcv \,sj , l,, luhdf gdcv \,sj, t,hdn , lضvhj gdcv \,sj, u,hvض ulg gdcv \,sj, oxvhj gdcvgdcv \,sj w,vj, gdcv \,sj, u,hvض gdcv \,sj, gdcv \,sj fvhd hd [,a, gdcv \,sj , l,, luhdf gdcv \,sj, t,hdn , lضvhj gdcv \,sj, u,hvض ulg gdcv \,sj, oxvhj gdcvHk]i nv l,vn gdcv \,sj fhdn fnhkdn
نظر خودتون رو به اشتراک بگذارید
برچسب ها:

روغن های گیاهی

 

تصادفی از همه جا